Hvězdárnu Vsetín ovládnou Slavnosti slunovratu

22. 6. 2022

Oblíbená akce s názvem Slavnosti slunovratu proběhne v pátek 24. června od 18 hodin na Hvězdárně Vsetín. Muzeum regionu Valašsko pro vás připravuje zajímavý program pro celou rodinu, jehož zlatým hřebem bude zapálení svatojánské vatry.

Vítání léta na hvězdárně i letos vsadí na osvědčené programové schéma. Děti se mohou těšit na výtvarné dílničky a další aktivity. Chybět nebudou astroprojekce, interaktivní atrakce nebo pozorování denní a noční oblohy. K dispozici bude také táborák, u kterého si budete moci opéct špekáček nebo zazpívat písničky. S příchodem tmy se rozhoří oheň i ve velké svatojánské vatře. „Občerstvení bude zajištěno, a to i včetně špekáčků. Pokud ale chcete mít jistotu, že si budete mít co opéct, doporučujeme si vzít nějaké i s sebou. Určitě také nezapomeňte na deku, ať se máte na co pohodlně usadit. Slavnosti slunovratu jsou totiž takovým pohodovým rodinným piknikem s doprovodným programem zaměřeným na svatojánské tradice a astronomii. Doufáme, že nám vyjde pěkné počasí a budeme si ho moci všichni společně užít,“ vzkázal vedoucí vsetínské hvězdárny Petr Stolařík.

Organizátoři upozorňují, že v případě velmi nepříznivého počasí bude akce zrušena. Pokud si nebudete jisti, podívejte se na Facebook Muzeum regionu Valašsko, kde by se v takovém případě objevila aktuální informace. Další podrobnosti najdete na www.muzemvalassko.cz.

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

e-mail: konarik@muzeumvalassko.cz