Hvězdárna Valašské Meziříčí je znovu otevřena

2. 6. 2020

Hvězdárna Valašské Meziříčí je od 1. června znovu otevřena i pro veřejnost. S dodržením základních hygienických opatření zahajuje pravidelná večerní pozorování, která se konají každý všední den dle programu. Těšit se můžete i na další zajímavé akce:

Pátek 26. června 2020 od 21:00 hodin

ČAJ O JEDNADVACÁTÉ

Jako každý rok tak i letos pořádáme akci „Čaj o jednadvacáté.“ Budeme vám ukazovat obrazce souhvězdí a vypravovat jejich starodávné příběhy o lásce, přátelství a nesmírné odvaze. Naše dalekohledy vám dají nahlédnout do vzdálených světů hvězd, hvězdokup a galaxií. Nezapomeneme ani na bledé světlo bludných hvězd, které jsou ve skutečnosti planetami naší Sluneční soustavy. Pozorovat nebeskou klenbu budeme dalekohledy různých optických velikostí a svýma očima. A k tomu budeme popíjet čaj a chroupat sušenky.

Sobota 20. června ve 14:00 hodin a 27. června v 16:00 hodin

FYZIKÁLNÍ DIVADLO

Zpříjemněte si sobotní odpoledne návštěvou hvězdárny, kde se Vás pokusíme přesvědčit, že fyzika je magická prima zábava. Zjistíte, že existuje neviditelnost, ale také to, že si na Venuši svíčkou neposvítíte. Pokusíme se roztančit mýdlové bubliny a přelévat plyn. A pokud si budete chtít něco vyzkoušet, tak bude připraveno dělo k ostřelování černé díry.

Sobota 20. června v 16:00 hodin a 27. června ve 14:00 hodin

CESTA KE HVĚZDÁM

Přijďte si postavit a vypustit vodní raketu! Podíváme se mezi první snílky o cestách do vesmíru. Na jejich povedené i méně povedené nápady. Zjistíme, na jakém principu fungují rakety a co vše jim předcházelo. Seznámíme se s prvními zvířecími kosmonauty a jejich (ne)úspěchy na startu, za letu, i při přistání.

Další informace a rezervace na https://www.astrovm.cz/cz/

hvezdarna-vm-02.jpg
hvezdarna.jpg
hvezdarna-valmez.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap