Hrad Malenovice. Reportáž gymnazistů osloví diváky po celém světě

  25.6.2019
Hrad Malenovice. Reportáž gymnazistů osloví diváky po celém světě

ZLÍN - Miliony diváků ve Spojených státech amerických i dalších zemí světa se již brzy seznámí s hradem Malenovice ve Zlíně. Jako atraktivní cíl pro turisty jej představí studenti místního Gymnázia a Jazykové školy s právem státní zkoušky ve Zlíně. Jejich reportáž se objeví ve vysílání neziskové televize Czech – American TV (CATV), se kterou tato škola spolupracuje.

„Hrad Malenovice je místem s jedinečným kouzlem. Co nabídnout má i návštěvníkům ze zahraničí. Pokud se jej rozhodnou navštívit na základě naší reportáže, budeme rádi,“ prohlásil Martin Mlčák, pedagog gymnázia, který studentům s natáčením pomáhal. Dodal, že reportáž o stopáži cca dvě minuty bude hotová během několika dnů.

CATV je televizí, která pravidelně informuje v angličtině o České republice jako o zajímavé a pro turisty atraktivní a bezpečné destinaci. Vysílá pro 60 měst na druhé největší kabelové TV v USA, navíc v atraktivním super-prime time od 19 hodin. Kromě milionů diváků u televizí oslovuje její program i více než 100 tisíc lidí na internetu. Nejvíce diváků pochází kromě USA i z Kanady, Austrálie, Anglie či Ruska.

Zájmem česko – americké televize je spolupráci se školami z regionu dále rozšiřovat. „Zlínskému kraji, který je zřizovatelem středních škol, jsme již předložili návrh spolupráce. Věříme, že se dohodneme v nejbližších dnech,“ konstatoval ředitel a producent John Honner, který CATV před 16 roky založil. „Zájmem CATV je, aby studenti vytvářeli vzdělávací pořady, které budou následně zařazeny do vysílání. Jde určitě o zajímavou nabídku, díky které si studenti vyzkouší v praxi zajímavé povolání. A třeba je tato zkušenost i dále profesně nasměruje,“ řekl Petr Gazdík, krajský radní pro oblast školství.

Gymnázium ze Zlína si zatím čtyřletou spolupráci s CATV pochvaluje. Kromě hradu Malenovice dodá letos do vysílání i reportáž ze zámku ve Vizovicích. „Naši studenti si zdokonalují slovní zásobu, pracují s technikou a učí se také vystupovat na veřejnosti. Což je pro ně velmi přínosné,“ nepochybuje Alena Štachová, ředitelka školy.

 

 

25. 6. 2019

 

Další informace:

Adéla Kousalová

tisková mluvčí Zlínského kraje

577 043 190, 606 369 686

adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

 

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap