Hotely a penziony v kraji mohou od 28. května žádat o dotaci na úhradu voucherů, které kraj dá jako odměnu lidem v první linii

21.5.2021

Zlínský kraj – Zlínský kraj vynaloží 15 milionů korun ze svého rozpočtu na poskytnutí voucherů na pobyt v hromadných ubytovacích zařízeních více než čtyřem tisícovkám zaměstnanců zdravotních a sociálních služeb ve Zlínském kraji za jejich nasazení a obětavost při zvládání pandemie COVID-19. Provozovatelé hromadných ubytovacích zařízení pak budou v termínu od 28. května do 7. června 2021 podávat žádost o dotaci na úhradu těchto voucherů.

„Pandemie COVID-19 má zásadní dopad do všech oblastí našeho života. Jako kraj usilujeme o oživení podnikatelských aktivit v turismu, který patří k nejpostiženějším odvětvím ekonomiky. A tuto naši snahu chceme spojit s poděkováním pracovníkům zdravotních a sociálních služeb, kteří v době pandemie stáli v první linii,“ uvedl náměstek hejtmana Lubomír Traub, zodpovědný za strategický rozvoj kraje a cestovní ruch.

Tito pracovníci obdrží od kraje voucher v hodnotě 3 500 Kč, který budou moci uplatnit na nocleh a veškeré doprovodné služby poskytované hromadným ubytovacím zařízením ve Zlínském kraji v období od 1. září 2021 do 30. června 2022. Provozovatelé voucher přijmou, sníží cenu poskytnutých služeb o hodnotu voucheru a požádají Zlínský kraj o úhradu uplatněných voucherů.

Hotely a penziony, které mají zájem podílet se tímto způsobem na poděkování zaměstnancům zdravotních a sociálních služeb, mohou předkládat svoji žádost o dotaci do nového krajského dotačního programu s názvem VOUCHER ODMĚNA PRO ZAMĚSTNANCE, PODPORA CESTOVNÍHO RUCHU. Podpora se vztahuje na hotely a penziony ve Zlínském kraji s minimálně 5 pokoji a 10 lůžky, které mají celoroční provoz a poskytují minimálně polopenzi.

Žádost o dotaci budou moci provozovatelé hromadných ubytovacích zařízení podávat v termínu od 28. května 2021 do 7. června 2021, 12:00 hod. Dotaci lze získat v rozmezí od 35 tisíc do 175 tisíc korun. Proplacena bude na základě schválení průběžné zprávy, kterou příjemce společně s přílohami předloží max. 1x měsíčně. Více informací je možno získat na webových stránkách Zlínského kraje, v sekci Dotace/Aktuálně vyhlášené výzvy (https://www.kr-zlinsky.cz/rp21-21-voucher-odmena-pro-zamestnance-podpora-cestovniho-ruchu-aktuality-16968.html)

Zpracoval: Jan Vandík

21. 5. 2021