Hodnocení potenciálu cestovního ruchu a jeho využití ve Zlínském kraji

Studie „Hodnocení potenciálu cestovního ruchu a jeho využití ve Zlínském kraji“ byla vypracována v souladu s platnou Koncepcí rozvoje cestovního ruchu Zlínského kraje na období 2020 – 2030.

Cílem studie je provedení aktualizace hodnocení potenciálu a jeho využití s využitím metodického postupu Ústavu územního rozvoje, jeho rozšíření a kompletní digitalizace.

Účelem studie je zejména:

• znalost území z hlediska dostupného potenciálu a jeho využití pro strategický rozvoj cestovního ruchu a rozhodování o území
  • kvantifikace využití potenciálu cestovního ruchu ve vazbě na limity daného území
  • plánování (rozvoj) dalšího využití území z hlediska cestovního ruchu

Výsledky studie jsou dostupné v těchto výstupech:

• Kompletní studie včetně metodického postupu (viz Dokumenty ke stažení níže)
  • Zobrazení vybraných výsledků studie - manažerský reporting (naleznete ZDE)
  • Data k hodnocení potenciálu a modelovací nástroj (viz Dokumenty ke stažení níže)
  • Výsledky studie dostupné na Geoportálu Zlínského kraje (publikovaní tohoto výstupu připravujeme)

V případě potřeby Vám rádi pomůžeme s interpretací výsledků pro Vaši obec, město nebo destinaci.

dokumenty ke stažení

.pdf Kompletní studie včetně metodického postupu 7862,92 kB