Hejtmanství chce opět podpořit tvorbu filmů ve Zlínském kraji

  28.5.2019
Hejtmanství chce opět podpořit tvorbu filmů ve Zlínském kraji

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkovou částkou 10 milionů korun hodlá Zlínský kraj podpořit vznik hraných, dokumentárních i animovaných filmů na svém území. Pro filmaře již podruhé připravil dotační program, v jehož rámci budou moci pro natáčení svého filmu získat až 2 miliony korun.

„Chceme tím přispět k vytvoření optimálních podmínek pro zachování a především další rozvoj filmového průmyslu v našem kraji, který zde má dlouholetou tradici. Filmování přináší Zlínskému kraji řadu výhod. Produkční týmy využívají při natáčení služby a dodávky zdejších firem, nabízejí pracovní příležitosti místním filmařům, technikům, hercům i studentům. Zapomenout nelze ani na významný marketingový efekt spočívající v propagaci kraje a zviditelnění zdejších lokací z hlediska cestovního ruchu," vysvětlil radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, jenž má ve své gesci oblast kultury.

Dotační program již schválili krajští radní a zároveň doporučili krajským zastupitelům schválit jeho rámec. Pokud tak zastupitelé učiní, bude program vyhlášen v druhé polovině června a příjem žádostí o dotaci bude probíhat v průběhu července a srpna. Podpora bude směřována na realizaci hraných, animovaných nebo dokumentárních filmů určených pro distribuci v kinech či pro vysílání v televizi a také epizodního dílu hraného nebo animovaného televizního seriálu. Dotaci v rozmezí od 50 tisíc až do 2 milionů korun bude možno využít nejen na vlastní natáčení, ale také na přípravné a postprodukční práce. Projekt musí být alespoň zčásti realizován na území Zlínského kraje.

Zlínský kraj svůj program na podporu audiovizuální tvorby poprvé vyhlásil v roce 2017. Obdržel celkem 22 žádostí o podporu, z nichž po vyhodnocení nakonec 10 miliony korun podpořil vznik šesti celovečerních filmů, z nichž některé už diváci měli možnost zhlédnout.

Zpracoval: Jan Vandík

28. 5. 2019

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap