Hejtman vyhlásil období nepříznivých klimatických podmínek v celém Zlínském kraji

7.8.2015

ZLÍNSKÝ KRAJ – S okamžitou platností ode dneška 7. srpna, od 16 hodin až do odvolání vyhlásil hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák na základě návrhu ředitele Hasičského záchranného sboru období nepříznivých klimatických podmínek. Nebezpečí hejtman vyhlásil pro celé území Zlínského kraje z důvodu možného zvýšení vzniku požárů. Postupoval tak v souladu s čl. 6, odst. 1 nařízení Zlínského kraje č.1/2013 ze dne 22. 1. 2013, kterým se mění nařízení Zlínského kraje č. 3/2012.

Vyhlášení se týká následujících omezení:

a)         zákaz rozdělávání ohňů a spalování hořlavých látek (odpad, suchá tráva, sláma, větve apod.) na volném prostranství, a to zejména v blízkosti lesních porostů a souvislých travních porostů, polí s obilovinami a pícninami,

b)         zákaz jízdy parních lokomotiv bez přijatých protipožárních opatření,

c)         povinnost zajistit trvale volné příjezdové komunikace do lesů a ke zdrojům vody určeným k hašení požárů,

d)         zákaz provádění ohňostrojů, pyrotechnických efektů nebo obdobných efektů, při kterých se používá otevřený plamen (např. lampiony štěstí),

e)         osoby hospodařící v lese mohou provádět pouze nezbytné práce spojené s hospodařením v lesních porostech bez použití otevřeného ohně.

Obce Zlínského kraje zveřejní toto vyhlášení neprodleně, tj. do 24 hodin od zveřejnění na úřední desce krajského úřadu způsobem v místě obvyklým. Zveřejnění musí být provedeno také systémem umožňujícím dálkový přístup. Kontrolu plnění tohoto rozhodnutí je oprávněn provádět Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje.

Celý text je zveřejněný na úřední desce Krajského úřadu Zlínského kraje.

7. 8. 2015

Renata Škrobálková
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.skrobalkova@kr-zlinsky.cz

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o.