Hejtman Radim Holiš a další zástupci kraje jednali o spolupráci s firmou SPUR

21.1.2021
Hejtman Radim Holiš a další zástupci kraje jednali o spolupráci s firmou SPUR

ZLÍN – Zlínskou firmu SPUR, která se zaměřuje na vývoj a výrobu nanovláken a na jaře 2020 v průběhu pandemie COVID-19 okamžitě zprovoznila výrobu nanoroušek pro zdravotnictví, navštívili představitelé kraje hejtman Radim Holiš, náměstkyně pro zdravotnictví Olga Sehnalová, náměstek pro strategický rozvoj Lubomír Traub a předseda výboru pro rozvoj podnikatelských aktivit Tomáš Janča.

„Potřebovali jsme vědět, jakým způsobem firma SPUR vyrábí a certifikuje nanoroušky a respirátory. Bavili jsme se nejen o možnosti nákupu těchto prostředků pro krajské nemocnice a další organizace, ale chceme výrobky ze Zlínského kraje dostat i k praktickým lékařům a dalším zdravotníkům. Ve výrobě respirátorů a roušek patříme ve Zlínském kraji ke světové špičce,“ řekl hejtman Radim Holiš. „Takovouto firmu by měl mít každý stát v rámci své kritické infrastruktury. Všichni si dobře vzpomínáme na začátek pandemie na jaře, kdy byl nedostatek ochranných prostředků a složitě se čekalo, až se každý vybaví. Pokud máme v kraji takovouto výrobu, garantovanou ve světové kvalitě, je nutné, aby kraj s touto firmou spolupracoval,“ dodal hejtman Radim Holiš.

Kvalita výrobků firmy SPUR je zaručena dlouhodobým výzkumem, testováním a získanými certifikáty jakosti. Vývoj nanomateriálu společnost zahájila v roce 2006. Od roku 2018 pokračuje výzkum a vývoj v Centru polymerních systémů zlínské Univerzity Tomáše Bati a ve SPURu běží výroba nanovláken.

21. 1. 2021

Helena Mráčková
oddělení komunikace a vztahů s veřejností
577 043 191, 731 555 179