Hejtman Jiří Čunek v Kunovicích navštívil několik firem z Moravského leteckého klastru

  19.6.2020
Hejtman Jiří Čunek v Kunovicích navštívil několik firem z Moravského leteckého klastru

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj se jako jediný z krajů v republice může chlubit tím, že se zde vyrábí malá dopravní letadla a je zde největší koncentrace firem, které se zabývají leteckou výrobou. Není tedy divu, že právě zde vznikl před deseti lety Moravský letecký klastr se sídlem v Kunovicích, sdružující téměř padesát firem, které se pohybují v leteckém průmyslu nebo mají zájem na jeho rozvoji. Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek se ve středu 17. června v Kunovicích setkal se zástupci klastru a navštívil také některé jeho členské firmy.

„S velkým zájem jsem si vyslechnul informace a prohlédl výrobní prostory hned v několika firmách, které jsou členy Moravského leteckého klastru. Přesvědčil jsem se, že se u nás ve Zlínském kraji tradici leteckého průmyslu a na něj navázaných odvětví daří nejen udržovat, ale především ji i dále rozvíjet. Mám z toho velkou radost. My jako kraj můžeme těmto firmám pomoci hlavně v tom, že bude dobře fungovat infrastruktura, kterou pro svoji činnost potřebují,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

V bývalém areálu LETu v Kunovicích hejtman nejprve navštívil největšího výrobce malých dopravních letadel – firmu Aircraft Industries, poté firmu 5M zabývající se vývojem a výrobou kompozitních a sendvičových materiálů nejen pro letecký průmysl a dále také společnost Evektor, výrobce letadel a leteckou údržbovou i opravárenskou organizaci s padesátiletou tradicí. Zavítal rovněž do rodinné strojírenské firmy Kovokon, vyrábějící mimo jiné i komponenty do letadel. Závěrem se seznámil s moderní firmou Aeromec, která provozuje školicí středisko s letovým simulátorem Piper Meridian, provádí výcvik pilotů, zajišťuje provoz letounů a vrtulníků, nabízí prostory k hangárování a poskytuje podporu a poradenství v oblasti všeobecného letectví.

„Moravský letecký klastr jsme založili proto, že když dáme síly dohromady, můžeme si předávat zkušenosti, vzájemně se podporovat a být tak úspěšnější. Každá firma umí něco a dohromady jsme odběratelům schopní dodat komplexní službu, komplexní produkt. Mohu konstatovat, že se nám daří, v mnoha věcech jsme úspěšní, rosteme, přibývá nám členů, v zahraničí jsme u našich partnerů respektovaní,“ sdělil předseda Moravského leteckého klastru Antonín Zelinka, který je zároveň jedním ze zakladatelů již zmíněné firmy 5M.

Návštěvu zorganizovala zastupitelka Zlínského kraje a členka výkonné rady Moravského leteckého klastru Ivana Majíčková.

19. 6. 2020

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

-mg-3879-foto-jiri-balat.jpg
-mg-3904-foto-jiri-balat.jpg
-mg-3910-foto-jiri-balat.jpg
-mg-3923-foto-jiri-balat.jpg
-mg-3983-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4014-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4020-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4036-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4073-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4149-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4161-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4204-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4214-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4229-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4246-foto-jiri-balat.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap