Hejtman Jiří Čunek svolal Krizový štáb Zlínského kraje

  2.10.2020
Hejtman Jiří Čunek svolal Krizový štáb Zlínského kraje

ZLÍN – Vláda České republiky vyhlásila v souvislosti s probíhající epidemií onemocnění koronavirem nouzový stav s platností od 5. října. Aktuální vývoj epidemie ve Zlínském kraji dnes projednal Krizový štáb, který svolal hejtman Jiří Čunek.

„K dnešnímu dni máme v kraji 1824 nemocných s Covid-19. Za účelem zpomalení nekontrolovaného šíření nemoci se od 5. října do 18. října ve Zlínském kraji na základě Nařízení mimořádného opatření Krajské hygienické stanice Zlínského kraje omezí provoz vysokých škol, středních škol, vyšších odborných škol a konzervatoří, základních uměleckých škol a středisek volného času,“ sdělil hejtman Jiří Čunek.

Ve Zlínském kraji se také mění systém péče o pacienty s koronavirem, pro které byla dosud vyčleněna nemocnice v Uherském Hradišti. Covidové pacienty už začaly přijímat i všechny další nemocnice v jednotlivých okresech. „Důvodem změny je rostoucí počet hospitalizovaných s onemocněním Covid-19, kterých je k dnešku osm desítek. Do Uherskohradišťské nemocnice budou směřování pacienti v nejtěžších stavech, kteří potřebují umělou plicní ventilaci. V každé z nemocnic Zlínského kraje jsme vyčlenili patnáctilůžkovou stanici, kam budou přijímáni covidoví pacienti ze spádového území. Tito pacienti budou bezpečně izolováni od pacientů hospitalizovaných s jinými diagnózami,“ upřesnil hejtman Jiří Čunek.

Krizový štáb Zlínského kraje se také dohodl na operativním řešení úkolů a spolupráci při plnění požadavků obcí s rozšířenou působností. „Máme k dispozici dobře zpracovaný pandemický plán kraje, ve kterém se počítá s riziky a systémovými opatřeními, především ve zdravotnictví. Cenné zkušenosti jsme načerpali už při vyhlášení nouzového stavu v březnu tohoto roku,“ uvedl Robert Pekaj, vedoucí Oddělení pro zvláštní úkoly a bezpečnostní ředitel.

 

Zpracovala: Adéla Čuříková

 

2. 10. 2020

 

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Úterý ---
  • Středa 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Čtvrtek ---
  • Pátek ---
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap