Hejtman Jiří Čunek pokřtil film Matěje Randára o „malých velkých filharmonicích“

11. 11. 2019

Zlín - V sále zlínského kulturního stánku Malá scéna byl 7. listopadu za účasti hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka slavnostně „pokřtěn“ časosběrný film o zákulisí největšího projektu v dějinách krajských základních uměleckých škol – Malí velcí filharmonici.

Nadaní žáci „zušek“ usedli do orchestru mezi profesionální hráče Filharmonie Bohuslava Martinů a společně nastudovali koncertní turné s výjimečnými sólisty pod vedením světově uznávaného dirigenta Tomáše Netopila a jeho kolegy Jiřího Kadavého.

Projekt v květnu a červnu letošního roku zcela vyprodal zlínské Kongresové centrum, následně Dům kultury v Uherském Hradišti, zámek v Holešově a Skleník Květné zahrady v Kroměříži. Ohlasy byly mimořádné a vše, včetně vypjatých momentů, šťastných konců i měsíců příprav zachytila kamera. Režie se ujal Matěj Randár, který působí jako scénárista televizních pořadů a divadelní režisér.   

Unikátní orchestr vytvořilo 27 členů Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a šedesát vybraných žáků veřejných ZUŠ Zlínského kraje. Vystoupil s ním také sbor zpěváků z krajských ZUŠek a konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž. Na dirigentském stupínku prvního koncertu stanul jeden z nejvýraznějších českých dirigentů současnosti Tomáš Netopil, hudební ředitel Aalto Theater a filharmonie v německém Essenu, hlavní hostující dirigent České filharmonie a umělecký ředitel mezinárodní Letní hudební akademie Kroměříž. Následující tři koncerty vedl dirigent, pedagog a klavírista Jiří Kadavý.

Projekt pořádal spolek Zuška?Zuška! letos již podruhé, partnerem byla Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně. Program koncertů nabídl skladby Nováka, Vejvanovského, Vivaldiho, Haydna a vrcholem byl výběr z Orffovy Carminy Burany.

Malé velké filharmoniky podpořil Zlínský kraj a záštitu projektu udělil hejtman Jiří Čunek, stejně jako primátor Zlína, starosta Kroměříže Jaroslav Němec i město Uherské Hradiště.

 

Využito tiskové zprávy projektu Malí velcí filharmonici.

 

11. 11. 2019

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz 

dsc-6079.jpg
dsc-5986.jpg
dsc-5990.jpg
dsc-6008.jpg
dsc-6033.jpg
dsc-6071.jpg
dsc-6072.jpg
dsc-6079.jpg
dsc-6085.jpg
dsc-6089.jpg
dsc-6098.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

ÚŘEDNÍ HODINY ZRUŠENY

Provoz podatelny

  • Pondělí 8:00 - 11:00
  • Středa 8:00 - 11:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap