Hejtman Jiří Čunek: Odborníci se shodli, že podzemní zdroje vody v holešovské zóně nejsou ohroženy

19.8.2020

V Technologickém parku Strategické průmyslové zóny Holešov proběhlo v pondělí 17. srpna 2020 setkání hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a jeho náměstka pro strategický rozvoj a územní plánování Josefa Zichy s odborníky v oblasti hydrogeologie a vodního hospodářství. Jednání byli přítomni také místostarosta Holešova Pavel Karhan či krajský zastupitel Zdeněk Vacek. Setkání hejtman Jiří Čunek svolal proto, aby se objektivně posoudilo, jak je to aktuálně se zdroji pitné vody v holešovské zóně.

„Největší problém v holešovské zóně způsobují staré ekologické zátěže, ale všichni přítomní se shodli na tom, že provzdušňování a filtrace, která se teď ještě bude budovat, je absolutně dostačující a perchlorů se tedy nemusíme obávat, protože je umíme vyčistit. Ještě se prověří, odkud se do zóny dostávají dusičnany. Převládal názor, že příčina je v zemědělském hospodaření. O tom, ale budeme ještě jednat,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

19. 8. 2020

Adéla Kousalová