Hejtman Jiří Čunek ocenil folkloristy za přínos v oblasti kultury

  22.11.2019
Hejtman Jiří Čunek ocenil folkloristy za přínos v oblasti kultury

ZLÍN – Sídlo Zlínského kraje bylo ve čtvrtek 21. listopadu místem Setkání folkloristů. Pamětní listy a pamětní medaile, jako výraz poděkování a uznání za celoživotní přínos v oblasti kultury a zachování folklorních tradic, předal devíti oceněným hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

„Rozvoj folkloru v našem kraji je očividný, a to díky nadšencům, kteří jej udržují a předávají dalším generacím. Dnešní den je poděkováním za Váš přístup k tradicím, jejich rozvoji a za to, co pro náš kraj děláte,“ poděkoval hejtman Jiří Čunek.

Přítomní folkloristé představili své soubory, pozvali na akce, jež připravují a předali si cenné zkušenosti ze své dlouholeté činnosti. „Jsem velmi rád za toto setkání, na kterém máme možnost si popovídat, pochválit se za to, co se nám povedlo, a jsem vděčný vedení Zlínského kraje za to, že nás podporuje,“ radoval se Ladislav Michálek, emeritní předseda spolku Lipta Liptál.

Pamětní listy jako výraz poděkování a uznání za přínos v oblasti kultury a zachování folklorních tradic byly uděleny Folklornímu spolku Lipta Liptál, Folklornímu souboru Kunovjan a Cimbálové muzice Kunovjan, Cimbálové muzice Šabla, Dětskému folklornímu souboru Děcka z Kunovic, Dětskému folklornímu souboru Vsacánek a Folklornímu spolku Jasénka. Pamětní medailí byli oceněni Pavel Ptáček, Josef Laža a Antonín Bařinka. 

„Často se mluví o návratu ke kořenům, ale kdybychom neměli folklor, který nám ukazuje, jak naši předkové žili, pracovali, jak se bavili a vůbec jaký měli přístup k životu, tak bychom se neměli k čemu vracet. Jsme si vědomi náročné, mnohdy celoživotní práce folkloristů a chceme, aby věděli, že si jejich úsilí vážíme,“ uvedl radní Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport, a doplnil, že ve Zlínském kraji působí více než 400 folklorních těles, která pomáhají udržovat tradiční lidovou kulturu.

Program Setkání folkloristů příhodně zpestřil mladý zpěvák a verbíř Šimon Janků z Uherského Hradiště, vítěz soutěže dětských zpěváků lidových písní, jež se představil také na mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici.

22. 11. 2019

Zpracovala: Adéla Čuříková

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz 

 

 

-mg-4243-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4251-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4256-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4261-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4268-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4279-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4284-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4297-foto-jiri-balat.jpg
-mg-4314-foto-jiri-balat.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap