Hejtman Čunek zkontroloval spravedlnost odměn v Kroměřížské nemocnici

10.11.2020
Hejtman Čunek zkontroloval spravedlnost odměn v Kroměřížské nemocnici

ZLÍN - S ohledem na informace uvedené v článku Kroměřížského deníku zveřejněného v úterý 3. listopadu pod názvem „Odměnu za odvedenou práci získali jen aktivní pracovníci, obhajuje přerozdělení ředitel nemocnice“, požádal hejtman Jiří Čunek ředitele Kroměřížské nemocnice Petra Liškáře o zpracování přehledu vyplacených odměn pro zdravotnický i nezdravotnický personál během první vlny koronaviru.

„Kontrolou jsem zjistil, že všem zdravotníkům Kroměřížské nemocnice, kteří se v rámci první vlny koronaviru přihlásili a pracovali v první linii na zvlášť rizikových pracovištích, tedy těm, kteří pracovali v triážním stanu, v odběrové buňce nebo v rámci odběrové sanitky jezdili k nemocným pacientům a dělali odběry, což byla nejvíce riziková místa, tak ti všichni dostali za březen, duben a květen vyplacenou odměnu za odvedenou práci,“ sdělil na základě dodaných podkladů hejtman Jiří Čunek s tím, že z podkladů vyplynulo, že někteří zdravotníci dostali takto vyplaceno až 90 tisíc korun jako odměnu k běžnému měsíčnímu příjmu.

Kroměřížská nemocnice však nezapomněla finančně ohodnotit také ty pracovníky, kteří v rámci povinného rozdělení na týmy, kdy pracovní režim byl týden v práci a týden doma, tak, aby se zdravotníci navzájem nenakazili a nemocnice byla i nadále provozuschopná. „Chybějící hodiny do měsíčních úvazků zaměstnanců, tedy po dobu, co byli zaměstnanci doma, jim byly Kroměřížskou nemocnicí propláceny jako překážka v práci, tedy byly jim neodpracované hodiny proplaceny, jako by svoji práci vykonávali,“ připomněl další benefit, na který spousta jiných pracovníků postižených koronakrizí nedosáhla hejtman Čunek.

„Dalšího finančního benefitu se pracovníkům Kroměřížské nemocnice dostalo v podobě doplatku ušlé mzdy formou odměny za čas, který strávili v karanténě, tedy vlastně na nemocenské. Byl jim tak doplacen rozdíl průměrné mzdy, jako by byli v zaměstnání,“ doplnil hejtman Čunek a dodal: „Tyto, ale i další odměny vyplatila Kroměřížská nemocnice zaměstnancům, aby jejich mzdy během první vlny nepoklesly a aby byli zvýhodněni ti, kteří se přihlásili a pracovali v první linii.“

10. 11. 2020

Adéla Kousalová