Hejtman Čunek: Na přípravu projektu Nové krajské Baťovy nemocnice dohlíží i lékařská rada

  20.12.2018
Hejtman Čunek: Na přípravu projektu Nové krajské Baťovy nemocnice dohlíží i lékařská rada

ZLÍN - Lékařská rada složená z desíti primářů ze zlínské, vsetínské, kroměřížské a hradišťské nemocnice spolupracuje na přípravě projektu Nové krajské Baťovy nemocnice. „Hlavním úkolem  lékařské rady je v tuto chvíli přesně konkretizovat detailní podrobnosti technického uspořádání v nové nemocnici, tedy například kudy budou procházet pacienti mezi urgentním příjmem a vyšetřovacími částmi, kolik lůžek a ambulancí bude potřeba, jaká bude návaznost operačních sálů na prostory intenzivní péče. Probíráme také prostorové potřeby urgentního příjmu, operačních sálů, ARO a JIP, porodnice i klinických oddělení tak, aby pohyb pacientů v rámci veškerého dění, které v nové nemocnici bude probíhat, byl co nejrychlejší a nejplynulejší,“ říká Jiří Tesař, primář Oddělení zobrazovacích metod Krajské nemocnice Tomáše Bati s tím, že právě tyto skutečnosti by mohly komplexnost řešení nové nemocnice významně narušit.

„Členové lékařské rady jsou projektanty provozních částí, ale zároveň oponenty architektů, protože lékaři a zdravotnický personál jsou koncovými uživateli nemocnice ve prospěch pacienta. Jsou garanty toho, že naši pacienti dostanou nejmodernější, nejkvalitnější a nejbezpečnější zdravotní péči. Na jejich zkušenostech a názoru tak velmi záleží, protože novou nemocnici nestavíme na deset či dvacet let, ale na několik desetiletí dopředu,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

Největší přínos Nové krajské Baťovy nemocnice, proti případné rekonstrukci KNTB vidí členové lékařské rady v tom, že nepůjde jen o novou budovu, ale že nová nemocnice nabídne a zabezpečí úplně jiný chod pacientů, ať už v rámci urgentního příjmu či jednotlivých oddělení, s tím, že vše bude tak zvaně pod jednou střechou, tedy všechna jednotlivá oddělení budou vzájemně propojena a budou tvořit jeden uzavřený komplex. „Toto by nebylo možné realizovat v rámci jakékoli rekonstrukce původního areálu KNTB, protože jednotlivé objekty se stavěly od padesátých až do osmdesátých let minulého století a v dnešní době je takové uspořádání pro pacienty zcela nekomfortní a medicínsky naprosto nevyhovující,“ doplnil doktor Martin Šamaj, člen přípravného výboru pro výstavbu Nové krajské Baťovy nemocnice.

 

20. 12. 2018

 

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.