Hana Ančincová navštívila úspěšné sociální podniky: 1. VALAŠSKOU DÍLNU a Fér Kaffé Veronica

  1.9.2022
Hana Ančincová navštívila úspěšné sociální podniky: 1. VALAŠSKOU DÍLNU a Fér Kaffé Veronica

ZLÍNSKÝ KRAJ – S provozem některých dobře zavedených sociálních podniků ve Zlínském kraji se seznámila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová. V regionu nyní funguje deset sociálních podniků, tedy těch, které nabízejí pracovní příležitosti pro lidi se sociálním, zdravotním či jiným znevýhodněním a kromě ekonomického zřetele významně zohledňují také environmentální aspekt.

V sociálních podnicích minimálně 40 procent zaměstnanců tvoří lidé, kteří jsou na trhu práce vnímáni jako znevýhodněné skupiny, například osoby 55+ nebo maminky po mateřské dovolené. Zisk je z větší části využíván pro další rozvoj podniku, a to minimálně ve výši 51 procent.

„Chci se postupně osobně obeznámit se všemi, kdo se v oblasti sociálního podnikání snaží uspět, abych zjistila, jak fungují, s čím se momentálně potýkají a v čem jim můžeme být z pozice kraje nápomocni,“ řekla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, která zodpovídá za resort sociálních věcí i životního prostředí. Prozatím navštívila 1. VALAŠSKOU DÍLNU ve Valašském Meziříčí a Fér Kaffé Veronica v Hostětíně.

„Oba tyto podniky mohou sloužit jako příklady dobré praxe, protože nabízejí nejen příjemné pracovní podmínky, ale především úžasné produkty a služby. Zaslouží si, aby o nich lidé věděli a využívali je s důvěrou v kvalitu a zároveň s vědomím, že takto sami podporují celospolečenský přínos sociálního podnikání,“ uvedla Hana Ančincová.

O možnostech konkrétní pomoci sociálním firmám jednala Hana Ančincová s ředitelkou Krajské hospodářské komory a zástupkyněmi agentury CzechInvest i Ministerstva práce a sociálních věcí. 

Více informací o navštívených sociálních podnicích zde:

www.1valasskadilna.cz

www.kavarna.veronica.cz

 

Zpracovala: Helena Mráčková

1. 9. 2022

 

 

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková

tisková mluvčí Zlínského kraje

577 043 190, 602 671 376

sona.lickova@kr-zlinsky.cz

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap