Hana Ančincová navštívila úspěšné sociální podniky: 1. VALAŠSKOU DÍLNU a Fér Kaffé Veronica

1.9.2022

ZLÍNSKÝ KRAJ – S provozem některých dobře zavedených sociálních podniků ve Zlínském kraji se seznámila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová. V regionu nyní funguje deset sociálních podniků, tedy těch, které nabízejí pracovní příležitosti pro lidi se sociálním, zdravotním či jiným znevýhodněním a kromě ekonomického zřetele významně zohledňují také environmentální aspekt.

V sociálních podnicích minimálně 40 procent zaměstnanců tvoří lidé, kteří jsou na trhu práce vnímáni jako znevýhodněné skupiny, například osoby 55+ nebo maminky po mateřské dovolené. Zisk je z větší části využíván pro další rozvoj podniku, a to minimálně ve výši 51 procent.

„Chci se postupně osobně obeznámit se všemi, kdo se v oblasti sociálního podnikání snaží uspět, abych zjistila, jak fungují, s čím se momentálně potýkají a v čem jim můžeme být z pozice kraje nápomocni,“ řekla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, která zodpovídá za resort sociálních věcí i životního prostředí. Prozatím navštívila 1. VALAŠSKOU DÍLNU ve Valašském Meziříčí a Fér Kaffé Veronica v Hostětíně.

„Oba tyto podniky mohou sloužit jako příklady dobré praxe, protože nabízejí nejen příjemné pracovní podmínky, ale především úžasné produkty a služby. Zaslouží si, aby o nich lidé věděli a využívali je s důvěrou v kvalitu a zároveň s vědomím, že takto sami podporují celospolečenský přínos sociálního podnikání,“ uvedla Hana Ančincová.

O možnostech konkrétní pomoci sociálním firmám jednala Hana Ančincová s ředitelkou Krajské hospodářské komory a zástupkyněmi agentury CzechInvest i Ministerstva práce a sociálních věcí.

Více informací o navštívených sociálních podnicích zde:

www.1valasskadilna.cz

www.kavarna.veronica.cz