Gynekologicko-porodnické oddělení pomohlo zlínské ZOO

22. 3. 2021

O tom, že zaměstnancům porodnice Kroměřížské nemocnice a.s, není pomoc druhým cizí, se mohla tentokrát přesvědčit zlínská zoologická zahrada. Kolegové z oddělení totiž uspořádali mezi sebou sbírku, díky níž mohli na víkend virtuálně adoptovat dvě zvířata.

„Akce se u nás shledala s neskutečným ohlasem, a protože se nám podařilo nashromáždit více peněz, než jsme si původně dali za cíl, rozhodli jsme se, že podpoříme hned dvě zvířata. Alespoň virtuálně jsme se tak na víkend stali adoptivními rodiči žirafy a lenochoda,“ uvedla s úsměvem vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení Klára Čečatková.

Akce Zvíře na víkend je jednou z možností, jak mohou lidé v současné době podpořit provoz zlínské ZOO, která je již 3 měsíce uzavřena. Finanční situace organizace se den ode dne zhoršuje, jelikož ZOO nemá žádný příjem ze vstupného a každý měsíc stojí provoz 7 milionů Kč. Jednou z možností podpory je právě víkendová virtuální adopce zvířete na dálku.

 

ZPRÁVU ZPRACOVALA A VÍCE INFORMACÍ POSKYTNE:
Mgr. Veronika Slaměnová | mediální poradce Kroměřížské nemocnice a.s.
tel.: 739 321 745
veronika.slamenova@nem-km.cz www.nem-km.cz

lenochod.jpg
zirafa.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap