Gymnázium Staré Město zabodovalo v mezinárodní soutěži

24.9.2020
Gymnázium Staré Město zabodovalo v mezinárodní soutěži

PRAHA – Evropskou jazykovou cenu Label 2020 udělovanou za nejlepší projekty jazykového vzdělávání v mezinárodním systému ERASMUS převzali dnes na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík, ředitel Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město Bedřich Chromek a koordinátorka projektu Soňa Patočková (na snímku).

„Velmi si vážím úspěchu naší střední školy, který opět potvrzuje to, že údaje o kvalitě školství ve Zlínském kraji nejsou deklamací, ale realitou, ke které se můžeme hrdě hlásit. Je za tím vynikající práce našich pedagogů, ale také vysoké nároky na úroveň škol nastavené ze strany krajského řízení regionálního školství,“ řekl radní Petr Gazdík.

Gymnázium ve Starém Městě si ocenění vydobylo za projekt digitální výuky v přírodovědných předmětech, do něhož se zapojily partnerské školy ze Švédska, Rumunska, Portugalska a Itálie.

„Šlo nám o to, aby studenti, kteří jsou velmi dobří v přírodovědných disciplínách, ale mají problém s angličtinou, tuto bariéru překonali a mohli odborně komunikovat se svými kolegy ve světě. Využívali k tomu speciálně vyvinutou inovativní aplikaci pro mobilní telefony, čímž si formou hry zdokonalovali své jazykové dovednosti,“ vysvětlila koordinátorka projektu Soňa Patočková.

Porota posuzovala 46 přihlášených projektů. Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město bylo jedinou střední školou z České republiky, mezi konkurenty byly i školy vysoké.

Zpracovala: Helena Mráčková

24. 9. 2020