Guláš na Templářské slavnosti uvaří kuchař, jenž pracoval pro prince Charlese

11. 7. 2022

Oblíbená akce Muzea regionu Valašsko s názvem Templářské slavnosti proběhne v sobotu 13. srpna na zámku a hvězdárně Vsetín. Tradiční guláš letos uvaří špičkový kuchař Tomáš Kapoun (na snímku), jenž připravoval jídla pro světové celebrity i britskou královskou rodinu. Ceny prodávaných porcí ale zůstanou nadále lidové.

Templářské slavnosti byly v uplynulých třech letech spjaty s Gulášovým králem Vsetína Karlem Jurčíkem. Oblíbený kuchař ale bohužel loni na podzim zemřel, a tak muselo Muzeum regionu Valašsko najít náhradu. Nakonec se mu podařilo získat muže s bohatými zkušenostmi z předních anglických restaurací, kde vařil pro světové byznysmeny, hollywoodské hvězdy a dokonce i britskou královskou rodinu. „Guláš dělám rád a bude to pro mě určitě zajímavá výzva. Chtěl bych připravit asi tři druhy, klasický hovězí, zvěřinu a ještě jeden, o kterém se ještě rozhodnu. Samozřejmě je mi jasné, že cena bude muset odpovídat místním poměrům a charakteru akce, takže se lidé nemusí obávat,“ ujistil devětatřicetiletý Tomáš Kapoun, který je také držitelem ocenění Objev roku v prestižní tuzemské soutěži Zlatý kuchař.

Templářské slavnosti jsou největší akcí kulturního kalendáře Muzea regionu Valašsko, na kterou každoročně přijíždějí davy lidí z širokého okolí. I letos sází organizátoři na osvědčenou programovou osu. Prostranství před zámkem Vsetín se promění v malé středověké ležení s dobovým jarmarkem a vystoupeními šermířů, kejklířů či hudebníků. „Chybět nebudou ukázky středověkých řemesel a kuchyně, rytířské trenažéry pro děti, či jízda na koni a střelba z luku,“ nastínil kurátor akce Pavel Mašláň.

Část programu se bude jako obvykle odehrávat i v areálu nedaleké hvězdárny, který bývá vždy spíše klidnější zónou slavností. Další podrobnosti najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz a Facebooku @muzeumregionuvalassko.

  

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

e-mail: konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690, 605 509 928

www.muzeumvalassko.cz

@muzeumregionuvalassko

tz---gulas-na-templarske-slavnosti-uvari-kuchar--1-.jpg
tz---gulas-na-templarske-slavnosti-uvari-kuchar--2-.jpg
tz---gulas-na-templarske-slavnosti-uvari-kuchar--3-.jpg
tz---gulas-na-templarske-slavnosti-uvari-kuchar--4-.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap