GLAZUNOV ǀ PROKOFJEV ǀ BORODIN

4.11.2021 - 4.11.2021
Velký sál Kongresového centra Zlín
Filharmonie Bohuslava Martinů, o. p. s.

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 v 19.00 hod. ve Velkém sále Kongresového centra Zlín zazní tvorba tří ruských hudebních autorů, kteří jistou fázi svého profesního života spojili s hudebním prostředím města Petrohradu.

Na úvod zazní Orientální rapsodie pro velký orchestr petrohradského rodáka Alexandra Glazunova, kterou skladatel po jejím dokončení věnoval slavnému ruskému malíři Iljovi Repinovi.

Sergej Prokofjev, někdejší student slavné petrohradské konzervatoře, zkomponoval svůj v pořadí druhý houslový koncert nedlouho po svém návratu z Paříže do rodného Sovětského svazu. Zejména díky okouzlujícím melodiím se velmi brzy stala celosvětově jedním z nejoblíbenějších a nejhranějších opusů svého druhu. V rámci zlínského provedení se v pozici sólisty představí oceňovaný polský houslista Jarosław Nadrzycki, vítěz mnoha prestižních evropských interpretačních soutěží.

Druhá polovina koncertu nabídne Symfonii č. 2 dalšího petrohradského rodáka Alexandra Borodina, který ve městě na řece Něvě prožil podstatnou část svého života.

Orchestr zlínské filharmonie bude řídit ukrajinský dirigent Yuriy Yanko, který dlouhodobě spolupracuje s celou řadou význačných evropských symfonických těles.

Program koncert:
ALEXANDR GLAZUNOVOrientální rapsodie, op. 29
SERGEJ PROKOFJEVKoncert pro housle a orchestr č. 2 g moll, op. 63
ALEXANDR BORODINSymfonie č. 2 h moll „Bohatýrská“

• pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00