Financování sociálních služeb ve Zlínském kraji je zajištěno, kraji i obcím se daří posilovat terénní služby

  3.3.2023
Financování sociálních služeb ve Zlínském kraji je zajištěno, kraji i obcím se daří posilovat terénní služby

Částku 1,760 miliardy korun obdrží od státu prostřednictvím krajského úřadu poskytovatele sociálních služeb ve Zlínském kraji na zajištění svého letošního provozu. Dalších 124 milionů na rozvoj sociálních služeb dá v tomto roce Zlínský kraj přímo ze svých zdrojů. Kraj se společně s obcemi zaměřuje zejména na posílení terénních služeb.  

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkově 1,760 miliardy korun míří letos k poskytovatelům sociálních služeb ve Zlínském kraji na zajištění fungování jejich základní sítě. Tuto sumu, kterou obdržel ze státního rozpočtu, rozdělí Zlínský kraj mezi poskytovatele sociálních služeb na základě jimi předložených žádostí. Peníze pokryjí nejdůležitější část jejich financování.

„I když jsme Ministerstvo práce a sociálních věcí žádali o částku o 146 milionů korun vyšší, než nám byla nakonec přidělena, dobrou zprávou je, že oproti roku 2022 došlo k navýšení této sumy ze strany státu o více než 12 %. Do financování nám navíc pozitivně vstupuje individuální projekt, díky kterému kraj získal na tři roky přes 400 milionů korun z evropských zdrojů. Tím šetříme peníze pro základní síť. Pokud se tedy nic mimořádného nestane, bude letošní rok ohledně zajištění fungování sociálních služeb ve Zlínském kraji dobrý,“ ujistila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast.

Peníze od státu slouží pouze k zajištění základní sítě sociálních služeb. Do jejich dalšího rozvoje investují kraj společně s obcemi ze svých zdrojů. „V loňském roce jsme na to z krajského rozpočtu dali 91 milionů korun, letos to bude ještě více, a to 124 milionů. Zaměřujeme se přitom na rozvoj terénních služeb, zejména pak na posílení odlehčovacích služeb, osobní asistence a pečovatelské služby. Díky financování kraje a obcí se podařilo navýšit počet pracovních úvazků v terénních službách o 61 úvazků a tento počet chceme do budoucna i nadále navyšovat,“ informovala Hana Ančincová.

Zpracoval: Jan Vandík

3. 3. 2023

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz    

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap