Filharmonie Bohuslava Martinů v Korejské republice sklidila bouřlivé ovace

Filharmonie Bohuslava Martinů v Korejské republice sklidila bouřlivé ovace

ZLÍN - V pondělí 13. listopadu 2017 večer se vrátila zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů z velmi úspěšného turné v Korejské republice, které výrazně finančně podpořil Zlínský kraj a město Zlín. Orchestr se prezentoval v pěti korejských městech Soul, Icheon, Busan, Je-ju a Ulsan především českou hudbou.

„Posluchači v krásných velkých sálech uslyšeli v podání našeho orchestru Vltavu od Bedřicha Smetany a Novosvětskou symfonii od Antonína Dvořáka, ale také Rachmaninův klavírní nebo Glazunovův houslový koncert. Vrcholem turné byl koncert v Ulsanu, kde vyprodaný sál v počtu 1 600 posluchačů bouřlivě aplaudoval orchestru za jeho skvělý výkon,“ informoval ředitel Filharmonie Bohuslava Martinů Josef Němý.

Turné bylo podle ředitele po všech stránkách velmi náročné, neboť orchestr absolvoval pět koncertů v pěti dnech v pěti různých korejských městech.

„Vážíme si toho, že filharmonie, jejímiž spoluzřizovateli jsou Zlínský kraj a město Zlín, na dalším ze svých zahraničních turné potvrdila vysokou profesionální a uměleckou kvalitu a důstojně reprezentovala náš region i naši vlast,“ řekl Miroslav Kašný, radní Zlínského kraje pro kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.

Koncertů asijského turné se osobně zúčastnil velvyslanec ČR v Koreji Tomáš Husák, který po závěrečném koncertě poděkoval orchestru za výbornou reprezentaci České republiky v Koreji.

Ve spolupráci s Českým centrem v Soulu byla před koncerty v Busanu a Ulsanu výstava bannerů s fotografiemi nejzajímavějších míst města Zlína a Zlínského kraje. Tuto propagaci regionu zvýraznilo vystoupení šesti hudebníků orchestru s programem nejznámějších lidových písní Zlínského kraje.

14. 11. 2017

Renata Janečková