Festival vědy a techniky pro školy na Hvězdárně Valašské Meziříčí

11.11.2019 - 15.11.2019
Hvězdárna Valašské Meziříčí
Hvězdárna Valašské Meziříčí
https://www.astrovm.cz/cz/program/kalendar-akci/festival-vedy-a-techniky-pro-skoly-na-hvezdarne-valasske-mezirici.html

Program je určený zejména skupinám žáků a studentů s pedagogickým doprovodem ze základních a středních škol. Předpokládaná délka 45-60 minut.

Pro školní skupiny jsme připravili dva alternativní programy. Po dohodě je možné spojit tyto programy s exkurzí do historického objektu Ballnerovy hvězdárny a shlédnout expozici historických registračních meteorologických přístrojů. Dále je možná exkurze do kopule a v případě příznivého počasí pozorování Slunce.

 

  • Cesty na jiné světy - program připomíná projekt Apollo a první přistání lidí na Měsíci (k dispozici bude model rakety Saturn V). Zmiňuje záměry letů na Mars, problémy expanze na jiné planety, záměry těžby surovin na asteroidech.
  • Globální problémy současného světa - program se zabývá problémem potenciálních globálních katastrof způsobených přírodními procesy i člověkem samotným. Jde o netradiční pohled na naši mateřskou planetu a interakci lidstva s jejími přirozenými systémy.

Tyto programy je možné uskutečnit pouze na základě objednávky ve dnech od 11. do 15. 11. 2019 mezi 8:00 až 15:00 hodinou.

Tato akce je součástí programu Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR.

Více informací o celé akci a připravovaném programu naleznete na webových stránkách http://www.tydenvedy.cz/

 

V rámci akce, kterou pořádá Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap