Festival Světlo Valmez 2019 přináší na Valašsko opět světové novinky

2. 7. 2019

Unikátní propojení videomappingu, hudby a gastronomie? To je už 3. ročník oceňovaného festivalu Světlo Valmez. I letos se mají rozhodně návštěvníci Valašského Meziříčí na co těšit.

Tentokrát dokonce ve dvou festivalových dnech 6. a 7. září si vychutnají jedinečné propojení nových technologií s historickým jádrem města i světelnou show, která doprovází vycházející i současné hvězdy hudební scény Česka a Slovenska. Světlo Valmez, to jsou tradice protkané netradičním uměním.

„O festival byl loni tak velký zájem, že jsme se rozhodli akci letos prodloužit a zároveň rozšířit do celého Valašského Meziříčí. Tak, ať mají všichni návštěvníci festivalu možnost si v pohodlí užít všechny chystané novinky, koncerty i videomappingy,“ řekl Pavel Röder, ředitel festivalu Světlo Valmez.

Hlavní lákadla – živý les, silent disco a na dvě desítky koncertů a 31 instalací

Malebné uličky města zaplaví interaktivní umělecká díla a Zámecký park Kinských se promění v živý organismus. „Právě do parku Kinských chystáme naprosto unikátní videomapping, který bude velký až 120 metrů. Obdobný mapping ještě nikdy v Evropě nebyl.  Koncept pochází z Austrálie. Tento sto dvacetimetrový videomapping promění místní park v tepající les plný živých stromů, bytostí i zvířat,“ dodal Martin Vozár, kreativní ředitel festivalu Světlo Valmez.

Možná právě tam potkáte svého avatara anebo se prostě jen necháte unášet hrou světel v dokonalém prostředí přírody. Světlo Valmez 2019, to je 31 instalací a videomappingů, které vše kolem Vás rozsvítí.

„Celý festival zahájí známé filmové melodie v podání zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů. A že je Světlo Valmez hlavně jedinečným spojením světel a hudby, to dokáže přes dvacet interpretů, kteří se představí na našich stagích,“ pokračoval ve výčtu lákadel Pavel Röder, ředitel festivalu Světlo Valmez. Letos se tak ve Valašském Meziříčí představí třeba kapelyZrní, PARA, Tata Bojs, Katarzia, Lenka Dusilová, Bratři Orfové, WWW Neurobeat. A pokud chcete tančit a přitom nikdo nic kolem neuslyší? Tak to musíte vyzkoušet festivalové silent disco.

Unikátní v Česku i na světě

Nejlepší event v Česku a dokonce třetí nejlepší event na světě!!! Světlo Valmez nadchlo už desítky tisíc lidí, ale i odborníky. Festival z Valašska sbírá světové ceny. „Do festivalu jsme i letos zapojili místní školy. Děti nám vytvořily kouzelné kresby a malby, ze kterých vznikne videomapping na zámek Kinských,“ řekla Yvona Wojaczková, místostarostka Valašského Meziříčí. „Je krásné, že právě naše město ožije na dva dny tak unikátní akcí a jsme rádi, že se na pořádání dalšího ročníku můžeme opět podílet,“ dodala místostarostka.

Hned vedle Zámeckého parku Kinských vznikne pro návštěvníky také stanové městečko. K dispozici budou ale i dvě místní tělocvičny.  Informaci o vstupném i ubytování naleznete na www.svetlovalmez.cz

Sledujte náš web i sociální sítě @svetlovalmez a neprošvihnete tak žádnou další chystanou novinku. A slibujeme, že si budete moct zasoutěžit o skvělé ceny i vstupné zdarma. Náš merch vás opět rozsvítí a možná… určitě! přijde i YouTuber.

Zuzana Glacová
Média a PR, Tisková mluvčí

Festival Světel Valašsko z.s.
Hranická 93
Valašské Meziříčí