Festival Culturea se blíží!

6. 4. 2021

Přichází duben a společně s ním i devátý ročník festivalu Culturea, který pro vás pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací. Jako každý rok přinese festival prostřednictvím přednášek cestovatelů, ochutnávek jídel a uměleckých výstav do Zlína kulturu dvou zcela odlišných zemí.

Letošní ročník festivalu bude odlišný oproti těm předchozím. Nebude se konat pouze jeden den, ale rovnou tři, konkrétně od 9. do 11. dubna 2021. I samotný průběh festivalu bude odlišný. Program bude rozdělen do dvou částí, online a offline. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou příležitost poznat dvě země během tří dnů přímo ze Zlína nebo z pohodlí jejich domova. 

Zeměmi letošního roku budou Polsko a Írán. V rámci offline části budete moci objevovat tyto země například ve Zlínské restauraci Prašád, kde budete mít příležitost po dobu celého víkendu ochutnat menu plné polských a íránských specialit. Ostatní smysly samozřejmě nezůstanou pozadu. Např. zrak oslní výstava za okny Kongresového centra, instalace za sklem budovy Zlínského klubu 204 a v kavárnách Kafec Zlínský a Jedním tahem. Mapu se všemi vyznačenými místy výstav můžete najít na webových stránkách. Součástí online programu bude jarní kino, přednášky cestovatelů a virtuální 3D místnost s výstavou.

Nejenže díky festivalu můžete cestovat bez letenky, takže ušetříte spoustu peněz, ale dokonce ani nemusíte platit vstupné. To bude zcela dobrovolné a vybrané peníze budou využity pro organizaci dalších ročníků.

Pokud jste doteď neměli plány na druhý dubnový víkend, teď už máte program vyřešený.

Více informací naleznete nawww.culturea.cz nebo na Facebooku a Instagramu Culturea.

01-prispevok-vizual.jpg
culturea-program.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap