Fašanky ve Zlínském kraji nabídnou bohatý program

18. 2. 2019

ZLÍNSKÝ KRAJ - Přelom února a března bude plný masopustního veselí před následujícím půstem. Fašankové tradice si připomenou na mnoha místech Zlínského kraje.

SOBOTA 23. 2.

VSETÍN: od 10 hodin: centrum města ožije již v dopoledních hodinách průvodem medvěda. Večer od 19 hodin se o program postará folklorní soubor Jasénka.
www.vychodni-morava.cz/akce/132240

OSVĚTIMANY: 9 hodin: chasa vedená Folklorním souborem Klimentek vyjde na průvod obcí a tradiční fašankovou obchůzku. Obchůzka bude zakončena na Žabím rynku, odkud se účastníci v poledne vydají na Obecní zabíjačku.

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM: areálem Valašského muzea v přírodě projde masopustní průvod.Návštěvníci mohou ochutnávat z nabídky zabijačkových výrobků a hlasovat „O nejlepší řeznický stánek". Součástí programu je také soutěže O nejlepší valašskou klobásku a O nejlepší valašskou tlačenku. www.vmp.cz

PÁTEK 1. 3.

STRÁNÍ: Pětidenní Festival masopustních tradic si budou moci návštěvníci užít od pátku 1. března až do úterý 5. března. Program je plný vstupů folklorních souborů, pěveckých sborů a cimbálových muzik. www.vychodni-morava.cz/akce/132383

SOBOTA 2. 3.

DOLNÍ NĚMČÍ: 20 hodin: masopustní veselici budete moci prožít v Kulturním domě. Zahraje cimbálová muzika Hlaholica a dechovka Dolněmčanka.

KUNOVICE: 13 hodin: zde začne fašanková obchůzka netradičně výstřelem z děla. Město bude žít také doprovodnými programy, ochutnávkami pálenek, koblih. Večer od 20 hodin se uskuteční Beseda u cimbálu s pochováváním basy.

KROMĚŘÍŽ: 9 hodin: celodenní programna Hanáckém náměstí nabídne Masopustní jarmark, jehož součástí bude průvod i tradiční zabíjačka.

KOMŇA: 9 hodin: průvod bude obcí procházet v dopoledních hodinách, od 20 hodin pak vypukne Fašanková zábava.

NEDĚLE 3. 3.

UHERSKÝ BROD: 13.30 hodin: masopustní průvod půjde celou historickou částí města a v 16 hodin bude program pokračovat pochováváním basy v atriu Muzea J. A. Komenského.

fasank-strani.jpg

web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.