Emil Open letos podpoří Aničku

Anička je třináctiletá usměvavá dívka, která dostala do vínku mimo jiné učit své okolí pokoře, empatii, dávat mu dostatek času i lásky. Miluje lidi kolem sebe, kteří jí naslouchají a věnují čas. Má ráda hudbu, sportování a hlavně dobrou náladu.

Letos se Anička stala tváří Evropských her handicapované mládeže Emil Open.

„Každý rok se snažíme na vybraném příběhu ukazovat šikovnost, píli a odhodlání zdolávat všemožné překážky, se kterými se naši mladí sportovci snaží vypořádat. A bohužel ty finanční patří většinou k těm nejtěžším. Proto je s tímto „titulem“ spojená i finanční podpora.“

Naší malé velké bojovnici chceme přispět na fyzioterapie, pravidelné rehabilitační pobyty, ale i na monoski a zakoupení chybějící pomůcky na bocciu.

Pojďte jí společně s námi umožnit pravidelně rehabilitovat a sportovat!

Anička se narodila v únoru 2009 s dětskou mozkovou obrnou – kvadruparézou. Později se přidaly další diagnózy jako epilepsie, těžká vada zraku, vada řeči. Ale i přes tyto životní nástrahy je velmi pozitivní a má ráda svůj život takový, jaký je. Dělá vše jako její vrstevníci. Zatím se nenašly bariéry, které by Aničce bránily žít naplno. Má také milující rodinu, která se jí snaží co nejlépe připravit pro běžný život.

A proto budeme vděčni za jakoukoliv pomoc, neboť sami to určitě nezvládneme.

Anička pravidelně navštěvuje rehabilitace, fyzioterapii a ergoterapii. Jsou pro ni v tuto chvíli důležité proto, aby se mohla zdokonalit v samoobsluze, v hrubé motorice nezbytné pro ovládání invalidního vozíčku, v rozvoji jemné motoriky pro psaní a také z důvodu prevence zkracování svalových skupin. Každý rok jezdí do lázní, dvakrát ročně na intenzivní hiporehabilitační pobyt. Navštěvuje kraniosakrální terapii a ponory v hyperbarické komoře. Toto vše má velmi pozitivní dopad na mentální stránku, řeč a celkové udržení zdravotního stavu.

Děkujeme, že s námi potáhnete za stejný provaz. Rodina Juroškova

DALŠÍ INFORMACE NAJDETE TADY - Emil Open letos podpoří Aničku! | Nadační fond Emil (emilnadace.cz)

aktualizováno: 27.6.2022

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap