E-KONCERT FBM, o. p. s.

12.11.2020

Velmi se nám stýská po hudbě i po našich věrných fanoušcích. Připravujeme proto projekt s příznačným názvem E-koncert FBM, kterým bychom rádi oslavili výročí sametové revoluce, ale také udělali radost všem, kteří jsou na tom podobně jako my a kulturně strádají.

E-koncert FBM odvysíláme živě symbolicky 17. listopadu v 17.00 hod prostřednictvím Facebooku FBM.

Koncert k 31. výročí sametové revoluce otevře Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“, kterou Josef Suk zkomponoval v průběhu roku 1914.

Následný Koncert a moll pro dvoje housle, smyčce a basso continuo pochází ze skladatelské dílny Antonia Vivaldiho. Opus je typickým příkladem Vivaldiho mimořádného kompozičního stylu i dokladem o autorově důkladném povědomí o technických možnostech nástroje. Sólových partů se ujmou koncertní mistři Filharmonie Bohuslava Martinů Ivanka Kovalčíková a Pavel Mikeska.

Závěr koncertu obstará Suita pro smyčcový orchestr, která vzešla roku 1877 z pera mladého třiadvacetiletého Leoše Janáčka.

Koncert bude řídit šéfdirigent Filharmonie Bohuslava Martinů Tomáš Brauner.

Program koncertu:
JOSEF SUK Meditace na staročeský chorál Svatý Václave, op. 35a

ANTONIO VIVALDI Koncert a moll pro dvoje housle, smyčcový orchestr a basso continuo, op. 3, č. 8, RV 522

L. JANÁČEK Suita pro smyčce

Koncert bude trvat přibližně 60 min., neveřejná generální zkouška se koná 17.11.2020 v 10.00 hod.

www.filharmonie-zlin.cz

• pondělí, středa 8:00 - 17:00
všechna pracoviště vč. podatelny

• úterý, čtvrtek 8:00 - 15:00