Držitelkou ocenění Žena regionu za Zlínský kraj se stala zakladatelka rodinné komunity Klubíčko Marcela Bradová

18.9.2018

ZLÍN – Vítězkou 9. ročníku prestižního ocenění Žena regionu se ve Zlínském kraji stala Marcela Bradová, zakladatelka a ředitelka Mateřského centra Klubíčko v Kroměříži. V hlasování veřejnosti obdržela nejvíce hlasů v konkurenci dalších devíti nominovaných aktivních žen kraje.

Slavnostní předání ceny Žena regionu zlínské vítězce se uskutečnilo v úterý 18. září v budově krajského úřadu ve Zlíně. Ocenění Marcele Bradové předali za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a zakladatelka neziskového projektu Žena regionu Denisa Kalivodová. Na slavnostní akci byly přítomny také finalistky regionálního kola.

„Je mi velkou ctí zapojit se v letošním roce do veřejně prospěšné soutěže Žena regionu, a pomoci tak vyjádřit uznání ženám, které dokážou svým aktivním přístupem motivovat ostatní. Příběh Marcely Bradové je inspirací a nadějí pro všechny, kteří jsou v životě vystaveni nelehkým okolnostem. Její projekt rodinného komunitního centra se zahraniční spoluprací je hodný 21. století," uvedl hejtman Jiří Čunek.

Marcela Bradová se podílela na budování Mateřského centra Klubíčko v Kroměříži (2002), jež se stalo její rodinou a komunitou, pro kterou celým svým srdcem i duší žije. Ač to nebyl její plán, vytvořila z Klubíčka živé komunitní centrum pro rodiny z širokého okolí. Nabízí rodinám bezpečný prostor pro sdílení a svépomoc, vedle volnočasových programů především služby primární prevence pro rodiny. Kromě toho i alternativní služby péče o děti v podobě dětské skupiny či odpolední družiny nebo tábory pro rodiny s dětmi. Marcela díky svému charismatu profesionalizovala Mateřské centrum Klubíčko a vytvořila stabilní pracovní tým, který se rozrůstá. Díky tomu může Klubíčko nabízet širokou škálu aktivit pro všechny generace rodiny. Marcela je otevřená nové inspiraci a své zkušenosti pak využívá pro činnost v Klubíčku. To bylo také motivací přivést do Klubíčka zahraniční dobrovolníky a obohatit místní návštěvníky o zážitky ze spolupráce s rodilými mluvčími z různých zemí. Marcela se svojí rodinou prošla těžkou životní zkouškou, po dvou a půl letech střídání naděje a úzkostí ztratila svoji milovanou třináctiletou dceru. Své zkušenosti se nebojí sdílet, a stala se tak posilou nejen svým dalším dvěma dětem a manželovi, ale mnohým dalším. Poznala totiž, jak důležité je cítit, že člověk nezůstává se svým utrpením sám.

Regionální vítězka postoupila do národního kola, kde vyhraje ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 25. října v Senátu Parlamentu ČR.

Celostátní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, jež svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu České republiky, Asociace krajů ČR a Zlínského kraje. Vyhlašovatelem soutěže je od roku 2009 společnost Prime Communications, s. r. o.

S využitím tiskové zprávy projektu Žena regionu

Kontakt:
Martina Voráčková