Držitelem titulu EY Podnikatel roku 2017 Zlínského kraje se stal Stanislav Martinec, majitel a jednatel společnosti KOMA MODULAR

  13.2.2018
Držitelem titulu EY Podnikatel roku 2017 Zlínského kraje se stal Stanislav Martinec, majitel a jednatel společnosti KOMA MODULAR

ZLÍNSKÝ KRAJ – Společnost EY pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, vyhlásila vítěze titulu EY Podnikatel roku 2017 Zlínského kraje. Stal se jím Stanislav Martinec, majitel společnosti KOMA MODULAR s.r.o., která je předním českým výrobcem a dodavatelem modulárních budov. V lonškém roce si titul nejlepšího podnikatele Zlínského kraje odnesl Petr Chmela, spoluzakladatel a spolumajitel společnosti TESCOMA, který následně získal zárověn titul celonárodního vítěze a EY Podnikatele roku České republiky.

„Toto ocenění je pro mne zdrojem radosti, dojetí, vzpomínek a poctivé energie, protože naši firmu Koma budujeme již 25 let. Od samotného počátku navazujeme na baťovské a prvorepublikové principy a upřímně se těším na dalších 25 let budování oboru modulární výstavby v Česke republice i v Evropě," sdělil své první dojmy vítěz Stanislav Martinec ze společnosti KOMA MODULAR s.r.o.

„Už osmnáct let pomáhá soutěž EY Podnikatel roku nacházet podnikatele, kteří jsou vzorem a inspirací pro ostatní. Letošní ročník není výjimkou. Opět se potvrdilo, že v Česku je spousta vynikajících podnikatelů, kteří mají smělé plány, umí je uvést v život, prosadit se v silné konkurenci, motivovat lidi kolem sebe a dát jim práci," říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy a dodává: „Představovat veřejnosti ty, kteří podnikají slušně a poctivě, je nesmírně důležité. Těší mě, že i letos soutěž EY Podnikatel roku přináší jedinečné podnikatelské příběhy, které mohou být příkladem a motivací pro ostatní a které potvrzují, že velkého úspěchu lze dosáhnout i při dodržování pravidel fair play."

„Společnost KOMA MODULAR patří mezi firmy, které si kvalitou svých výrobků vydobily místo nejen na českém, ale i světovém trhu. Jsem rád, že právě takové firmy sídlí ve Zlínském kraji," uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2017 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 27. února 2018 v Praze. Nejvíce kandidátů na celostátní titul má letos hlavní město Praha a Moravskoslezský kraj, následují Zlínský a Jihomoravský kraj. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 13. - 17. června 2018 v Monte Carlu.

Oficiálním vozem soutěže EY Podnikatel roku 2017 je BMW Group Česká republika. Partnery soutěže jsou společnosti Raiffeisenbank a Swiss Life Select. Hlavním spoluorganizátorem je deník MF DNES a iDNES.cz. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize, mediálními partnery soutěže jsou magazín Forbes a zpravodajský portál Info.cz. Soutěž podporují agentura CzechInvest a organizace Ashoka. Image partnerem projektu je společnost Marco Mirelli. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky.
_________________________________________________________________________________

Profil vítěze:

Stanislav Martinec, KOMA MODULAR s.r.o.

Stanislav Martinec měl od mládí velký sen – vybudovat jednoho dne továrnu. Už tehdy byl pro něj velkým vzorem Baťa a je to právě jeho busta, kterou najdete v kanceláři zakladatele a majitele vizovické firmy KOMA Modular (KOMA jako zkratka pro Kontejnery Martinec), největšího tuzemského výrobce modulárních staveb. Inspiraci pro své podnikání načerpal v zahraničí, kde byla modularita na vysoké úrovni. U nás se moduly ještě před 10 lety používaly spíše jako stavební buňky a rychlé zázemí. Dnes původně čistě praktická a efektivní modulární výstavba povýšila na architekturu a tahounem této změny je právě Stanislav Martinec, který se stal hlavním popularizátorem modulárních staveb v České republice.

KOMA Modular staví školy, domovy seniorů, komerční budovy i bytové domy. Z vizovické dílny pochází také český pavilon výstavy EXPO 2015 v Miláně, který se zařadil mezi přední technologické stavby a stal se velkým přínosem české architektuře. Moduly z pavilonu jsou dnes zpět ve Vizovicích a slouží v rámci areálu jako administrativní budovy.

Oproti konvenční výstavbě vznikají modulární domy v hale na výrobní lince. Výhodou je rychlost, ekonomická úspora a snadná možnost demontáže a převozu na jiný pozemek. Díky těmto vlastnostem je modulární systém ideálním řešením pro krizové oblasti. A právě pomoc ostatním bere Stanislav Martinec jako své poslání. Každý rok se kromě podpory v regionu věnuje také jednomu většímu humanitárnímu projektu v zahraničí. Patří mezi ně například výstavba základní školy po zemětřesení v Itálii, centrum pro matky s dětmi na Ukrajině nebo modulární domky pro sociálně slabé rodiny na Slovensku.

Největší bohatství podle Stanislava spočívá v lidech, které baví jejich práce. Takových má ve firmě už 300. V KOMA Modular si zakládají především na čestnosti, otevřenosti a informovanosti. Mají vlastní KOMA školu, kde sdílí své znalosti, vize a plány, a nechybí ani nejrůznější odborné kurzy.

Podnikání je podle Stanislava Martince o neustálém hledání síly a energie. V osobním životě mu ji dodává především argentinské tango a závodní cyklistika. Stanislav tvrdí, že firmu je třeba stále posouvat dopředu, i když jsou výsledky v nedohlednu. A ví, o čem mluví, jeho společnost se dvakrát ocitla na pokraji krachu. Tehdy to byla především obrovská podpora manželky Táni, díky které se Stanislavovi podařilo nastavit jasnou strategii a každodenní poctivou a tvrdou prací postupně dostat firmu ze ztráty až k téměř miliardovému obratu v rámci celé skupiny KOMA, kam patří čtyři další sesterské firmy KOMA Rent, KOMA Slovakia, KOMA Space a KOMA Facade.

Za 25 let existence vyrobila KOMA Modular již 60 tisíc modulů, což odpovídá městu velkému třeba jako Stanislavův milovaný Zlín. Stanislav Martinec má ještě mnoho cílů a plánů, na které se těší. Jako svůj podnikatelský odkaz by za sebou chtěl zanechat perfektní a flexibilní modulární stavebnici, která bude pomáhat lidem a sloužit v budoucím flexibilním světě. Zároveň by si přál, aby podnikání ve všech oborech následovalo prvorepublikovou tradici a bylo především čestné.

_________________________________________________________________________

Držitelé titulu EY Podnikatel roku Zlínského kraje

2013: František a Robert Kudelovi, Chropyňské strojírny a.s.

2014: Pavel Stodůlka, GEMINI oční klinika a.s.

2015: Michele Taiariol, TAJMAC-ZPS, a.s.

2016: Petr Chmela, TESCOMA s.r.o.

________________________________________________________________________________________

Složení poroty soutěže EY Podnikatel roku 2017

Petr Chmela, předseda poroty, TESCOMA, EY Podnikatel roku 2016Zdeněk Pelc, GZ Media, EY Podnikatel roku 2015František Piškanin, HOPI, Podnikatel roku 2012Eduard Kučera, AVAST Software, Podnikatel roku 2009Vladimír Kovář, Unicorn, Podnikatel roku 2008Pavel Juříček,BRANO GROUP, Podnikatel roku 2006Zbyněk Frolík,LINET, Podnikatel roku 2003Petr Šmída, investor, ENERNTomáš Ventura, zástupce šéfredaktora, iDNES.czPetr Šimůnek, šéfredaktor, ForbesMichal Půr, šéfredaktor, Info.cz

O soutěži EY Podnikatel roku

EY Podnikatel roku je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, která vzdává hold výjimečným osobnostem.

Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Soutěž EY Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, v každé zemi srovnatelná. V současné době se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje téměř v 60 zemích na šesti kontinentech. Podrobnější informace naleznete na www.podnikatelroku.cz

O EY

EY je předním celosvětovým poskytovatelem odborných poradenských služeb v oblasti auditu, daní, transakčního a podnikového poradenství. Znalost problematiky a kvalita služeb, které poskytujeme, přispívají k posilování důvěry v kapitálové trhy i v ekonomiky celého světa. Výjimečný lidský a odborný potenciál nám umožňuje hrát významnou roli při vytváření lepšího prostředí pro naše zaměstnance, klienty i pro širší společnost.

Název EY zahrnuje celosvětovou organizaci a může zahrnovat jednu či více členských firem Ernst & Young Global Limited, z nichž každá je samostatnou právnickou osobou. Ernst & Young Global Limited, britská společnost s ručením omezeným garancí, služby klientům neposkytuje. Pro podrobnější informace o naší organizaci navštivte prosím naše webové stránkywww.ey.com/CZ.

EY Česká republika

Twitter
Facebook
LinkedIn
YouTube
Instagram

13. 2. 2018

Další informace:
Renata Janečková
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje 
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz 

 

 

 

-mg-8356-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8389-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8159-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8283-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8298-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8309-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8329-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8401-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8418-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8132-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8449-foto-jiri-balat.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.