DRIVE-IN ve Zlínském kraji do druhého kola senátních voleb využilo 64 občanů

7.10.2020
DRIVE-IN ve Zlínském kraji do druhého kola senátních voleb využilo 64 občanů

ZLÍN – Na třech stanovištích DRIVE-IN ve Zlínském kraji měli dnes voliči v karanténě nebo v izolaci možnost od 7:00 do 15:00 volit senátory do obvodu 78 Zlín, kde spolu soupeří Tomáš Goláň a Pavel Stodůlka, a také do obvodu 81 Uherské Hradiště, kde se do druhého kola probojovali Ivo Valenta a Josef Bazala. Na stanoviště ve Zlíně přijelo 10 voliči, v Uherském Hradišti 54, a o DRIVE-IN ve Vsetíně neprojevil zájem žádný z motorizovaných občanů.

„Na každém stanovišti byl jeden volební stan, který včera postavila Armáda ČR. V těchto stanech pracovala volební komise, v níž byl vždy jeden zapisovatel – pracovník krajského úřadu – a tři vojáci, kteří mu asistovali. Vše proběhlo naprosto hladce a bez problémů. Pro ostatní voliče v izolaci, kteří nevyužili DRIVE-IN, zůstává možnost volit prostřednictvím přenosných schránek v pátek a v sobotu,“ uvedla Pavlína Nováková, vedoucí oddělení organizačních činností a neziskového sektoru krajského úřadu a současně upozornila: „Voliči, kteří chtějí využít přenosné schránky, se musí nejpozději do čtvrtka 8. října do 20:00 nahlásit na telefonních číslech krajského úřadu 577043 971 nebo 577 043 972.“ Do dnešní, tedy středeční, 15. hodiny se zatím přihlásilo 14 zájemců.

O příchod volební komise s přenosnou schránkou do pobytových zařízení ve Zlínském kraji neprojevilo zájem žádné z těchto zařízení.

Senátní obvody jsou vymezeny jinak, než běžné volební okresky a někdy do nich spadá území dvou krajů, jako je tomu např. u senátního obvodu 81 Uherské Hradiště, v němž jsou jak obce z kraje Zlínského, tak i obce z kraje Jihomoravského.

Senátní volební obvod 78 Zlín je tvořen jak obcemi okresu Zlín, tak i obcemi z části okresu Vsetín, a proto bylo volební stanoviště pro tyto voliče zřízeno také ve Vsetíně (pro voliče z obcí Horní Lideč, Hošťálková, Lačnov, Leskovec, Liptál, Lužná, Pozděchov, Prlov, Seninka, Střelná, Študlov, Valašská Polanka a Valašské Příkazy).

Zpracovala: Helena Mráčková

7. 10. 2020