Dotace z Fondu Zlínského kraje obcím pro JPO SDH a SH ČMS

Dotace z Fondu Zlínského kraje obcím pro jednoty požární ochrany

Cílem je zvýšení akceschopnosti jednotek požární ochrany zřizovaných obcemi ve Zlínském kraji k zabezpečení plošného pokrytí území Zlínského kraje jednotkami požární ochrany.

Programové dotace

Individuální dotace

Jsou přidělovány v rámci spolufinancování Programu MV – GŘ HZS ČR „Dotace pro jednotky SDH obcí,“ a to na:

1. Pořízení nové požární techniky – nákup dopravního automobilu.

2. Pořízení nové požární techniky – nákup cisternové automobilové stříkačky.

3. Rekonstrukci nebo opravu požární zbrojnice.

Dotace z Fondu Zlínského kraje na akce a činnost pro Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska

Cílem je zvyšování hasičské odbornosti, kvalitní příprava pro následné zařazení do jednotek SDH obcí. Dále zvyšování informovanosti a podvědomí o vysoké úrovni zásahové techniky, na jejíž obnově se významně podílí také Zlínský kraj.

Jsou přidělovány na základě rozpisu Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a na základě žádostí jednotlivých okresních sdružení hasičů.

Dotace na činnost se poskytují na:

1. Komplexnější zajištění služeb pro sbory působící v Zlínském kraji.

2. Propagaci práce dobrovolných hasičů.

3. Zlepšení situace při vyřizování administrativních záležitostí sborů.

Dotace na akce se poskytují na:

1. Podporu akcí pořádaných pobočnými spolky (hasičské soutěže, požární taktická cvičení, ukázky techniky, výstavy, náborové akce, akce nadregionálního významu).

2. Podporu prezentace (oslavy výročí, setkání zasloužilých hasičů).

3. Podporu obnovy a údržby tradičních hasičských uniforem, historické techniky a udržování tradic a historie hasičstva.

• pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00