Dokument o vzdělávání přináší zajímavé informace

26.2.2016

ZLÍN – Významný strategický dokument týkající se regionálního školství - Dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy Zlínského kraje 2016, který zpracoval Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje, schválilo krajské zastupitelstvo na svém zasedání 24. února.

Tento hlavní koncepční dokument Zlínského kraje v oblasti vzdělávání do roku 2020 poté, co se k němu v připomínkovém řízení mohli vyjádřit odborníci i veřejnost, předložil zastupitelům radní pro školství Petr Navrátil, který vyzvedl informační hodnotu stostránkové studie obsahující cenná a zajímavá data a okomentoval cíle v regionálním školství pro další období.

„Příprava Dlouhodobého záměru vzdělávání ve Zlínském kraji probíhala ve spolupráci se sociálními partnery ze Zlínského kraje. Návrh dokumentu byl dvakrát poskytnut k veřejnému připomínkování a v souladu s právními předpisy se k němu vyjádřilo také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Jeho obsah byl zpracován s využitím dat a údajů Českého statistického úřadu, Národního ústavu pro vzdělávání, Ministerstva školství, Ministerstva práce a Úřadu práce České republiky – krajské pobočky ve Zlíně,“ uvedl dále Petr Navrátil.

Dokument přináší celou řadu konkrétních zjištění, která se týkají nejen strategických záměrů v systému vzdělávání, ale také jeho financování, rozvoje a struktury budoucí vzdělávací nabídky.

Jaká opatření ve výchově a vzdělávání Zlínského kraje se připravují pro nejbližší léta a jakými nástroji chce Zlínský kraj nadále zkvalitňovat svou vzdělávací soustavu i řadu jiných souvisejících informací najdou zájemci o tuto problematiku přímo v textu zveřejněném na portálu www.zkola.cz.

Zpracovala Helena Mráčková
 26. 2. 2016