Dobíjecí lavička, kolonožky nebo elektromotorky – tak vypadaly Dny elektromobility ve Zlíně

12.6.2019

ZLÍNSKÝ KRAJ – V pátek 7. a sobotu 8. června mohli zájemci na náměstí Míru ve Zlíně navštívit Dny elekromobility pořádané Krajským úřadem Zlínského kraje. Po oba dny byly elektrické dopravní prostředky plně vytěžovány jak velkými, tak malými návštěvníky.

„Prostřednictvím těchto aktivit můžeme zvýšit povědomí obyvatel Zlínského kraje o možnostech využívání alternativních forem dopravy. Snažíme se o to, aby lidé měli více informací k tomuto tématu, a v neposlední řadě také podpořit technologie, které mají potenciál vyřešit značnou část problémů, které s sebou přináší doprava,“ vysvětlila Margita Balaštíková, radní pro životní prostředí a zemědělství.

V jeden okamžik tak na náměstí projížděli lidé na elektromotorkách, elektrokolech, elektrokoloběžkách, kolonožkách či segwayi. Velkým tahákem pro návštěvníky byla dobíjecí lavička, která umožňuje nabití nejen elektrokola, ale také notebooku nebo telefonu. „Největší úspěch měla drobná vozítka či motorky. U dětí jednoznačně vítězilo dětské elektroautíčko, ze kterého mnozí nechtěli vysednout,“ popsala Kateřina Kaščáková za organizátorskou firmu Intelisens.

Z větších dopravních prostředků pak bylo možné vyzkoušet za doprovodu instruktora řízení elektromobilu. Ty osobní byly v nabídce hned čtyři a k tomu dvě užitková. „Uvažuju o koupi elektormobilu, proto jsem přivítal možnost vyzkoušet si jej, vyslechl jsem si také jak funguje nabíjecí stanice a jaké jsou nejnovější trendy. Jsem rád, že se v tomto neustále posouváme dopředu,“ uvedl Petr ze Zlína, který akci navštívil v pátek.

Veškeré elektrické dopravní prostředky si mohli zájemci vyzkoušet zdarma. Akce se konala za podpory Státního fondu životního prostředí.

Zpracovala: Michaela Doleželová

12. 6. 2019