Do Zlína míří štáb filmu o domácím násilí. V hlavních rolí zazáří Svátková, Cibulková nebo Kostková

11. 4. 2019

Od 17. dubna se bude ve Zlíně pohybovat další filmový štáb. Na místech, jako je 32. budova v továrním areálu, k ní přilehlá ulice nebo park Komenského, bude točit záběry do snímku ‚Můj příběh‘. Na projektu, který ve městě stráví celkem pět natáčecích dnů, se podílí také zlínští filmaři. 

Film, jehož první klapka padla 4. dubna v pražské Dubči, vychází z knižní předlohy ‚Calaway֥‘ spisovatelky Zory Castillo, kterou k napsání inspirovaly skutečné události. Hlavní postavu Elizabeth ztvárňuje Vlastina Kounická Svátková. „Hraji bývalou baletku, kterou její manžel doslova znetvoří. Ona poté bojuje s depresemi a alkoholem a snaží se najít nový smysl svého života,” říká o své roli Kounická Svátková.

Ve vedlejších rolích se představí známé herečky: Vilma Cibulková, Tereza Kostková, Zuzana Norrisová nebo Nela Boudová. Mužské role zpodobní Saša Rašilov, Milan Kňažko a Pavel Kříž. Režijní taktovky se ujal Libor Adam, a to ve spolupráci s Hanou Hendrychovou, která má mnohaleté zkušenosti ze zahraničních produkcí.

Do natáčení jsou zapojeni také aktéři zlínské audiovize. Filmaři od začátku využívají servis zlínské filmové kanceláře, která štábu zprostředkovala například spolupráci zlínského koproducenta. Na výrobě snímku se tak aktivně podílí i zlínská firma IS Produkce s. r. o. Ta do projektu vkládá svou filmovou techniku i personál k její obsluze. Na starost má taktéž lokační servis a část produkčního zajištění.

Tvůrci filmu ze společnosti PAL Production, doufají, že výsledkem nebude jen celovečerní film, ale také otevření problematiky domácího násilí veřejnosti. „Chceme nabídnout obětem informace, které by jim mohly z tohoto bludného kruhu pomoci vystoupit a dodat jim sebevědomí si problém přiznat,” říká Pavla Krečmerová Šindlářová, producentka filmu. Diváci by se snímku mohli dočkat v kinech už letos na podzim či v zimě.

 

Kontaktní osoba:
Pavla Krečmerová Šindlářová, producent
PAL Production  
pavla@palproduction.cz
606 143 106

03--johana-strizkova.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap