Do Vsetína přijede Jiří Grygar

  1.6.2022
Do Vsetína přijede Jiří Grygar

Ikona české vědy a astronomie Jiří Grygar (na snímku) vystoupí v neděli 5. června v Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín. Návštěvníkům přednášky Osmá múza astronomie popovídá o vesmíru a jeho propojení s uměním. Začátek je v 17 hodin.

Jiří Grygar proslul zejména jako popularizátor vědy v oblasti astronomie, astrofyziky a vztahu vědy a víry. Mnoho z vás si bude jistě pamatovat jeho naučné televizní programy. Je také členem řady vědeckých organizací a držitelem spousty ocenění, mezi něž patří i prestižní Cena Františka Nušla od České astronomické společnosti.

V Mramorovém sále vsetínského zámku vystoupí se svou úspěšnou přednáškou Osmá múza astronomie. „Dozvíte se, co všechno z astronomie se ukrývá v díle slavného Jana Nerudy a jaké netušené předpovědi se tento velikán naší literatury dopustil. Představí ale i další umělce, kteří zasáhli do astronomie, a naopak také astronomy, kteří se realizovali v záležitostech umění,“ nastínil kurátor akce Petr Stolařík z Hvězdárny Vsetín, která rovněž patří do rodiny Muzea regionu Valašsko.

Jak dále dodal, datum 5. června by si do svých kalendářů určitě neměli zaznačit pouze milovníci vědy a astronomie. „Jiří Grygar je nejen skvělý odborník, ale i řečník a jeho povídání dokáže zaujmout také laického diváka. Já bych chtěl tímto všechny co nejsrdečněji pozvat. Budeme moc rádi, když se nám podaří co nejvíce zaplnit Mramorový sál zámku. Přestože jde o velmi známou osobnost, vstupné je nastaveno jako na běžnou muzejní přednášku, tedy plné 50 a snížené 30 Kč,“ pozval Stolařík. Další podrobnosti najdete na www.muzeumvalassko.cz a Facebooku či Instagramu @muzeumregionuvalassko.

 

Fota: archiv AV ČR

 

 

Jiří Koňařík, autor zprávy

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

e-mail: konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690, 605 509 928

 

www.muzeumvalassko.cz

@muzeumregionuvalassko

 

 

Dokumenty ke stažení

.jpg TZ - Na Vsetín přijede Jiří Grygar (2) 1669,85 kB

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky