Do škol a školských zařízení ve Zlínském kraji míří 163 tisíc respirátorů

7.10.2020
Do škol a školských zařízení ve Zlínském kraji míří 163 tisíc respirátorů

ZLÍNSKÝ KRAJ – Dodávku 163 070 kusů respirátorů FFP2 určených pro školy a školská zařízení obdržel v úterý 6. října večer Zlínský kraj. Respirátory budou v průběhu čtvrtka 8. října rozvážet profesionální hasiči do všech 13 obcí s rozšířenou působností ve Zlínském kraji, kde si je budou moci vyzvednout na základě distribučního seznamu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy zástupci jednotlivých škol a školských zařízení. O termínu předání budou zástupci škol a školských zařízení informováni obcí s rozšířenou působností, pod kterou spadají.

Každé škole a školskému zařízení, které bylo k 30. 9. 2020 zapsáno ve školském rejstříku a není mimo provoz, je určené množství respirátorů odpovídající poslednímu známému stavu průměrného evidenčního počtu zaměstnanců, který byl ministerstvu vykázán k 30. 6. 2020.

Protože je zřejmé, že aktuálně tento počet může být v dané škole či školském zařízení vyšší, je množství přidělených respirátorů ještě paušálně navýšeno alespoň o 6 %. Školy a školská zařízení, u kterých nemělo ministerstvo k dispozici žádná vykázaná data, obdrží respirátory na takový počet zaměstnanců, který byl s nimi telefonicky vykomunikován, resp. odhadnut z výkonových dat či s přihlédnutím k jejich rejstříkové kapacitě. Způsob distribuce respirátorů uvnitř školy nebo školského zařízení je následně v kompetenci ředitele s ohledem na konkrétní situaci a potřeby. Školy či školská zařízení, která nejsou na seznamu ministerstva, nemohou respirátory FFP2 z této dodávky obdržet.

7. 10. 2020

Zpracoval: Jan Vandík