Do průmyslové zóny v Holešově míří dva noví investoři

  29.6.2022
Do průmyslové zóny v Holešově míří dva noví investoři

Volné parcely ve Strategické průmyslové zóně v Holešově obsadí dvě nové firmy: výhradní dovozce produktů kojeneckého sortimentu Baby Group a společnost fgFORTE zaměřená na vývoj a výrobu solárních baterií, UPS systémů, manipulační techniky a čisticích strojů.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Po firmách VAPOL CZ a Plastix Trade s.r.o., které do Strategické průmyslové zóny Holešov vstoupily ke konci roku 2021 a které se chystají ke slavnostnímu zahájení provozu ještě letos, se přidávají další dva investoři: Baby Group a fgFORTE.

První ze zmiňovaných působí na českém a slovenském trhu jako výhradní dovozce produktů kojeneckého sortimentu. Hlavní oblastí činnosti fgFORTE je vývoj a výroba solárních baterií, UPS systémů, manipulační techniky a čisticích strojů.

„V posledních několika měsících se v zóně v Holešově neustále něco děje, za což jsme opravdu rádi. Za zvýšeným zájmem stojí zejména okamžitá připravenost pozemků pro výstavbu, vybudovaná infrastruktura, ale také chystané dálniční napojení. V neposlední řadě, myslím, i dobrá komunikace a podpora investorů ze strany Zlínského kraje," uvedla Lucie Pluhařová, předsedkyně představenstva společnosti Industry Servis ZK, a. s., která průmyslovou zónu spravuje.

Cíle, které má vedení zóny, potažmo Zlínského kraje, aktuálně nastaveny, se podle náměstka hejtmana zodpovědného za strategický rozvoj Lubomíra Trauba daří plnit. „Obě nové firmy v holešovské zóně zvolily menší parcely kolem jednoho hektaru. Další výstavba na větších pozemcích o rozloze dvou a více hektarů bude zahájena v příštím roce. Zóna konečně začala sloužit svému účelu a povedlo se nám tento projekt rozhýbat. Doufám, že zájem ze strany investorů bude pokračovat a podaří se nám obsadit zbývající volná místa co nejdříve,“ doplnil náměstek Lubomír Traub, který v Radě Zlínského kraje zodpovídá také za územní plánování a cestovní ruch.

Z celkových 360 hektarů jsou pro investory určeny k prodeji parcely o rozloze 190 hektarů. Aktuálně se v zóně nachází 13 firem, které zaujímají přibližně 20 procent plochy k prodeji.

29. 6. 2022

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

img-7506-foto-jiri-balat.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap