Do osady Stanovnice se už jezdí po novém mostě

8.10.2018
Do osady Stanovnice se už jezdí po novém mostě

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nový mostní objekt vybudovali silničáři na silnici III/48711, která vede kolem vodárenské nádrže Stanovnice u města Karolinka do stejnojmenné osady v Javorníkách. Motoristé jej začali využívat již ve druhé polovině září. Investorem stavby byl Zlínský kraj prostřednictvím své příspěvkové organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK).

„Konečná cena za tuto zakázku činí 10,534 milionu korun. Stavba jsme financovali s využitím prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury," sdělil náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Předmětem díla byla kompletní přestavba mostu (ev. č. 48711-5) včetně stavební úpravy navazujících částí silnice v celkové délce 138 metrů. Původní most byl odstraněn a na stejném místě byl postaven nový. Součástí stavby bylo opevnění břehů koryta v blízkosti mostu kamennou dlažbou do betonu a stavba nového propustku v délce 15 metrů.

„Staráme se o dobrý technický stav mostů i na méně vytížených a koncových komunikacích, jako je silnice z Karolinky do osady Stanovnice. Původní most zde byl v nevyhovujícím stavu. Docházelo k jeho zatopení již při průtoku pětileté vody. Nový most již vyhovuje všem technickým i bezpečnostním normám," řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

S využitím tiskové zprávy Ředitelství silnic Zlínského kraje

8. 10. 2018