Do muzea na brouky – Entomolog přiblíží jejich život i ochranu

16. 1. 2023

Jak si žijí brouci v lese? Tak zní název poutavé přednášky známého entomologa Josefa Kašáka (na snímku) z Mendelovy univerzity v Brně o vztahu lesních ekosystémů a hmyzu v nich žijících, kterou pořádá v úterý 17. ledna Muzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín.

Brouci, kteří žijí na odumřelém dřevě, patří mezi druhově nejbohatší, funkčně nejvýznamnější a bohužel také nejohroženější skupinu organismů lesních ekosystémů střední Evropy. „Za posledních 100 let vymřelo pět procent těchto druhů a faktory způsobující jejich ohrožení dále působí,“ uvedl entomolog Josef Kašák.

Jeho přednáška na zámku Vsetín, která proběhne v rámci rozsáhlé výstavy Jak se do lesa volá, přinese odpovědi na klíčové otázky spojené s životem a ochranou brouků vázaných na odumřelé dřevo či staré stromy. „Dozvíte se, kde všude je můžeme najít, co vede k jejich vymírání nebo jak bychom jim mohli pomáhat. Navíc budete mít jedinečnou příležitost prohlédnout si některé „broučí klenoty“ naší přírody,“ pozval kurátor přednášky i výstavy Pavel Mašláň.

Pokud se chcete dozvědět „Jak si žijí brouci v lese?“, dorazte v úterý 17. ledna od 17 hodin do Mramorového sálu vsetínského zámku. Čeká Vás zajímavé povídání doplněné spoustou fotografií. Další podrobnosti najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.

 

Jiří Koňařík

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690, 605 509 928

 

www.muzeumvalassko.cz

@muzeumregionuvalassko

tz---do-muzea-na-brouky-1.jpg
tz---do-muzea-na-brouky-2.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap