Více než dvě stovky starostů se minulý týden sešlo v Luhačovicích

11.6.2012
Více než dvě stovky starostů se minulý týden sešlo v Luhačovicích

ZLÍN – Více než dvě stovky starostů se včera a dnes sešlo v Luhačovicích na pravidelném Setkání starostů měst a obcí Zlínského kraje s představiteli kraje, jenž je pořadatelem této akce. Zlínský kraj reprezentovali členové Rady Zlínského kraje a vedoucí pracovníci krajského úřadu.

První den jednání, tedy ve čtvrtek, se diskutovalo například na téma socio-ekonomické dopady rozvojových aktivit Zlínského kraje v letech 2000 – 2012, inventura dotačních programů z oblasti životního prostředí a rozvoje venkova za období 2009 – 2012, zdravotnictví, spolupráce krajského úřadu a obcí, základní registry, dokončení reformy veřejné správy, dopravní infrastruktura a obslužnost Zlínského kraje, sociální služby, regionální školství či aktuální situace v oblasti sportu.

Na úvod tradičně přivítal přítomné starosta hostitelského města František Hubáček. Poté následovaly prezentace hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka, jeho statutárního náměstka Libora Lukáše, krajské radní Mileny Kovaříkové, ředitele Krajského úřadu Zlínského kraje Vladimíra Kutého, náměstka hejtmana Jaroslava Drozda a krajských radních Taťány Nersesjan a Josefa Slováka.

Druhý den společného jednání přišli na řadu zástupci Integrovaného záchranného systému Zlínského kraje. O povinnostech starostů v krizovém řízení a financování jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí pohovořil vedoucí oddělení pro zvláštní úkoly krajského úřadu Karel Malinovský. Možnosti spolupráce v oblasti přednemocniční neodkladné péče prezentoval ředitel zdravotnické záchranné služby Josef Valenta. Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje k problematice varování a vyrozumění přednesli Pavel Řezníček a Jaroslav Foldyna. Bezpečnostní situaci ve Zlínském kraji z pohledu Policie České republiky přiblížil náměstek krajského ředitele policie Zlínského kraje pro vnější službu Jaroslav Vaněk. Na závěr přišly na řadu také aktuální informace úřadu práce v podání ředitele krajské pobočky Úřadu práce České republiky Petra Janíčka.

Zpracovala: Gabriela Sýkorová Dvorníková

8. 6. 2012

Sýkorová Dvorníková Gabriela
Krajský úřad Zlínského kraje