Do Lešné u Meziříčí na Výstavu mečíků

19.8.2022 - 21.8.2022
zámek Lešná u Valašského Meziříčí
Muzeum regionu Valašsko, p. o.
www.muzeumvalassko.cz

Křehká krása květů gladiol ovládne od pátku 19. do neděle 21. srpna historické prostory zámku Lešná u Valašského Meziříčí.

V památce patřící do rodiny Muzea regionu Valašsko bude k vidění široké spektrum druhů právě kvetoucích mečíků, které přivezou členky Gladiol klubu Ratiboř, Stanislav Novotný a další pěstitelé z okolí. „Výstava proběhne v Klenutém sále a květinová aranžmá vyzdobí i další interiéry zámku,“ doplnila kurátorka Ester Miniariková s tím, že v ceně vstupného je také prohlídka výstavy historických kočárků Až přiletí čáp a stálé expozice Bankovky z celého světa.

Návštěvu výstavy můžete spojit i s prohlídkou vyhlášeného zámeckého parku, v němž se nachází vzácné druhy stromů a keřů. Rozhodně nevynechejte ani zdejší historické interiéry s unikátní výzdobou a mobiliářem z dob, kdy zámek obývala šlechtická rodina Kinských. Dětem pak můžete zpestřit návštěvu pátrací hrou po pokladu s názvem Letní dobrodružství v muzeu. „Tímto bych chtěla všechny co nejsrdečněji pozvat. Udělejte si pěkný výlet s rodinou či přáteli za krásou mečíků a historií našeho zámku. Těšíme se na Vás,“ vzkázala Miniariková.

Další podrobnosti najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz a Facebooku či Instagramu @muzeumregionuvalassko.

Ilustrační foto: Autor Albert H – wikipedia.com

Jiří Koňařík