Do Lešné na Uspávání broučků

7.10.2022 - 7.10.2022
zámek Lešná u Valašského Meziříčí
Muzeum regionu Valašsko, p. o.

Ve znamení motýlů pojalo Muzeum regionu Valašsko letošní Uspávání broučků na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Oblíbená akce proběhne v pátek 7. října od 17 hodin. Čeká vás kreativní zábava, divadlo i závěrečný průvod s rozzářenými lampiony. Uspávání broučků se v Lešné konalo naposledy před třemi lety. V roce 2020 mu vystavila stopku epidemie koronaviru a loni se nemohlo uskutečnit z důvodu havarijního stavu stromů v parku. Letos to vypadá, že oblíbenou akci pro rodiny s dětmi už nemůže zastavit nic jiného, než nepříznivé počasí. „Vzhledem k tomu, že se program odehrává hlavně venku, tak se akce v případě vytrvalého deště ruší. Doporučujeme sledovat náš Facebook Muzeum regionu Valašsko, kde by se tato informace včas objevila. My ale pevně doufáme, že k tomuto nedojde a my si konečně opět po delší pauze užijeme krásný pohádkový podvečer,“ věří jedna z kurátorek akce Květa Zemanová.

Program zahájí v 17.30 hod. výtvarné tvoření, v 19 hod. přijde na řadu pohádka Příběh včelích medvídků v podání divadla CHAOS z Valašské Bystřice a od 19.30 hod. ukázka odchytu nočník motýlů. „Tečku za celou akcí udělá ve 20 hodin tradiční světýlkový průvod klikatými pěšinami zámeckého parku, ve kterém uložíme broučky k zimnímu spánku. Lampiony si prosím doneste s sebou,“ doplnila Zemanová. Vstupné je jako obvykle symbolické. Dospělí zaplatí 60 Kč, děti od 6 do 15 let polovinu a do 6 let je vstup zdarma.

O dva týdny později, v pátek 21. října, pořádá Muzeum regionu Valašsko Uspávání broučků i v revitalizovaném parku u kostela sv. Trojice ve Val. Meziříčí. Akce začíná v 17 hod., součástí programu bude i představení nové naučné stezky o životě hmyzu. Více informacínajdete i na stránkách www.muzeumvalassko.cz a Facebooku @muzeumregionuvalassko.

.jpg Uspavani_broucku_Lešná 416,1 kB
.jpg Uspávání broučků foto 331,93 kB