Dětské centrum Zlín zprovoznilo nová krizová lůžka

Dětské centrum Zlín zprovoznilo nová krizová lůžka

ZLÍN - Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc při Dětském centru Zlín má nově k dispozici byt se třemi krizovými lůžky, která jsou připravena pro děti, o něž se z různých důvodů nemohou postarat jejich nejbližší.

„Jsem ráda, že se díky dobré spolupráci Zlínského kraje a města Zlína podařilo rychle zajistit vhodné prostory pro děti v krizové situaci. Někdy se stane, že pomoc potřebuje i více sourozenců, proto jsme požádali město Zlín o byt pro tyto účely, aby měly děti možnost pobývat v co nejpřirozenějším prostředí,“ uvedla radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor, a doplnila, že jde o zařízení mimo systém sociálních služeb, na které částečně přispívá stát a na financování se podílí také Zlínský kraj.

„Ještě v loňském roce byly tři organizace, které poskytovaly krizová lůžka pro děti. V letošním roce jsme jediní, a tím pádem došlo k nutnému navýšení kapacity z osmi lůžek na jedenáct a pevně věřím a doufám, že už to bude dost na celokrajskou potřebnost. Mám velkou radost z toho, jak rychle se podařilo provoz nového bytu vyjednat,“ řekl ředitel Dětského centra Zlín Marek Mikláš.

Zařízení je jedinou službou svého druhu ve Zlínském kraji. Jedná se o krizová lůžka pro ohrožené děti, o které se momentálně nikdo nemůže nebo neumí postarat. Věkové rozmezí dětí je od 0 až do 18 let. Je tak třeba vybavovat pokoje dle aktuálních potřeb dětí. V sídle organizace ve zlínské části Burešov je k dispozici osm krizových lůžek, ke kterým nově přibyl byt se třemi lůžky. V letošním roce se Dětské centrum Zlín postaralo již o 45 dětí.

Organizace uvítá pomoc jak finanční, tak materiální. Finanční sbírku, nad kterou převzalo záštitu Městské divadlo Zlín, lze podpořit do 9. ledna. Školní potřeby, drogistické zboží, či sportovní vybavení mohou zájemci v sídle organizace darovat kdykoliv.

Bližší informace o organizaci:
www.dczlin.cz

Zpracovala: Adéla Čuříková