Dětem v nouzi i jejich nejbližším pomáhá Dětské centrum Zlín

  12.5.2022
Dětem v nouzi i jejich nejbližším pomáhá Dětské centrum Zlín

Zlínský kraj se připojil k celostátní kampani Týden pro rodinu, kterou pořádá Rodinný svaz ČR. Smyslem kampaně, jejímž letošním mottem je: „Rodina = tým pro život“, je posílení sounáležitosti a potřebnosti všech členů rodiny. Pomocnou ruku rodinám v nesnázích podává Dětské centrum Zlín, které mimo jiné poskytuje okamžitou pomoc a dočasný pobyt dětem do 18 let.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Právě probíhající Týden pro rodinu, který od 7. do 15. května nabízí řadu aktivit po celé ČR, upozorňuje na důležitost rodiny a jedinečnost role každého jejího člena. Ne vždy rodina funguje jak má, občas se něco ´pokazí´ a je nutné řešit nečekanou krizovou situaci. Pomoc ohroženým dětem, jejich rodinám a osobám v krizi nabízí v našem kraji Dětské centrum Zlín s nepřetržitým provozem.

„Jednou ze služeb centra je Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Jedná se o krizová lůžka pro ohrožené děti, o které se nemá kdo postarat. Jsou to situace, kdy musí rodič podstoupit neodkladnou operaci nebo rodinu postihne živelná pohroma, autohavárie, nebo pokud dochází v rodině k násilí. Je důležité, aby lidé věděli, že takové zařízení u nás funguje a mohou se na něj obrátit i děti, které si nevědí rady, mají problémy s rodiči a hledají někoho, kdo jim opravdu pomůže,“ upřesnila náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast.

„Naším úkolem je poskytnout dítěti co nejbezpečnější prostředí v době, kdy je často obklopeno nejistotou ohledně jeho budoucnosti. Máme radost, když se rodičům podaří situaci vyřešit a dítě se tak může vrátit domů,“ doplnil Marek Mikláš, ředitel Dětského centra Zlín.

Dětské centrum Zlín nabízí tři základní služby, o nichž se dozvíte blíže z videí, která vznikla ve spolupráci s Městským divadlem Zlín:
Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc
Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi
Krizová pomoc

Další informace najdete také na www.dczlin.cz. Pokud byste chtěli činnost Dětského centra Zlín podpořit, můžete napsat na dczlin@dczlin.cz

Zpracovala: Adéla Čuříková


12. 5. 2022

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap