Detaily výzvy na DROBNÉ PŘÍSPĚVKY

Další informace k vyhlášené výzvě k předkládání žádostí o drobný příspěvek

• Celková výše alokace výzvy je 4,5 mil. Kč. – celková částka, která bude rozdělena mezi žadatele.
  • Žadatel může předložit pouze 1 žádost o drobný příspěvek.
  • Realizací drobného příspěvku (dobudování/rekonstrukce ubytovacího zařízení) musí dojít ke zvýšení úrovně kvality služeb ubytovacího zařízení žadatele.
  • Předložené žádosti musí být v souladu se strategií a cíly Integrovaného plánu rozvoje území Rožnovska viz Charakteristika IPRU Rožnovska uvedená níže.

CHARAKTERISTIKA INTEGROVANÉHO PLÁNU ROZVOJE ÚZEMÍ ROŽNOVSKA

Integrovaný plán rozvoje území je základní nástroj financování cestovního ruchu na území Rožnovska v rámci Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava v období 2007 – 2013.

Integrovaný plán rozvoje území Rožnovska zahrnuje obce: Rožnov pod Radhoštěm, Vidče, Valašská Bystřice, Dolní Bečva, Prostřední Bečva, Horní Bečva, Vigantice, Hutisko-Solanec a Zubří.

Strategie IPRÚ Rožnovska:

Zvýšení atraktivity území je spojeno s:

• Zvýšením úrovně kvality nabízených služeb,
  • Nabídkou služeb umožňující využití přírodního a kulturního potenciálu,
  • Rozšířením infrastruktury a služeb cestovního ruchu.

Záměrem je systémové zvýšení kvality služeb v návaznosti na certifikaci služeb cestovního ruchu (ubytování, stravování atd.) a návazné infrastruktury (parkoviště, příjezdové cesty atd.). Cílem je podpořit v rámci investic odstranění nedostatků spojených s hodnocením kvality služeb v území. Snahou je dobudovat chybějící infrastrukturu, která pomůže zvýšit přidanou hodnotu poskytovaných služeb, včetně zvyšování kvality současné nabídky služeb cestovního ruchu. Je žádoucí podpořit synergické efekty stávající nabídky, zejména ubytování a stravování v návaznosti na nové poskytované služby.

Globální cíl IPRÚ Rožnovska:

Dobře dostupná a profesionálně řízená destinace cestovního ruchu s turistickým centrem Rožnov pod Radhoštěm a dalšími středisky atraktivit cestovního ruchu s důrazem na nabídku aktivit sportovního i nesportovního charakteru.

Nejvhodnější formy cestovního ruchu s největším potenciálem:

-       Letní rekreace a pobyty v horách;
-       Městská turistika, včetně kultury;
-       Venkovská turistika a její specifické formy;
-       Pěší turistika a cykloturistika;
-       Pobyty doprovázené trendovou sportovní infrastrukturou;
-       Zimní sporty a rekreační pobyty v horách.

Specifické cíle IPRÚ Rožnovska:

-       Kvalita ubytovacích a stravovacích zařízení
-       Zkvalitnění a rozšíření nabídky exteriérových a interiérových aktivit sportovního i nesportovního typu na území mikroregionu
-       Rozvoj značení turistických cílů a provázaných vycházkových okruhů
-       Zkvalitnění dostupnosti objektů památek, pamětihodností a sportovních a nesportovních center cestovního ruch