Den plný zábavy, soutěží i poučení, takový byl Den pro rodinu Uherskohradišťské nemocnice

10. 6. 2019

Uherskohradišťská nemocnice přichystala pro své zaměstnance i širokou veřejnost tradiční Den pro rodinu. Ve starém areálu, plném stromů a zeleně, opět čekala na děti i jejich rodiče zábavná stanoviště, na kterých musely děti prokázat šikovnost, obratnost i malou dávku odvahy - to když třeba přebalovaly miminko, což některé nesly trochu nelibě.

Velmi atraktivní stanoviště pro návštěvníky přichystala i jednotlivá oddělení nemocnice. Zájem budily vzorky pod mikroskopem nebo třeba umělá paže s možností odběru krve. Zájemce lákal i stánek s náborem dárců kostní dřeně, speciální trasa rehabilitačního oddělení nebo kožní oddělení a možnost nechat si zkontrolovat mateřská znaménka. Velkým hitem byly i úkoly chirurgického oddělení, které pro děti přichystalo jednorázové pláště, roušky a rukavice, ve kterých pak musely prokázat schopnosti zdatného operatéra. Tradiční zájem pak vzbudila slámová koza dětského oddělení, kterou museli malí soutěžící zvládnout podojit.

Součástí odpoledne byl i Český červený kříž, který s týmem žáků, ovládajících první pomoc, vysvětloval pravidla správné resuscitace. Účastnily se i všechny složky integrovaného záchranného systému - policie, hasiči nebo záchranáři. Ti všichni pro zájemce přichystali úkoly a široké veřejnosti s velkou ochotou umožnili nahlédnout na své pracovní vybavení a techniku.

Tradičně nechyběl skákací hrad nebo jízda na koni, co se ovšem v programu objevilo poprvé, byla jízda na segwayi nebo možnost prohlédnout si zázemí koše horkovzdušného balonu. Let balonem pro dvě osoby byl také hlavní cenou slosování a po skončení akce z nemocničního heliportu balon také odstartoval.

„Tento den vnímáme jako prestižní akci, která přibližuje nemocnici v úplně jiném světle, než je běžné v každodenním životě. Normálně k nám lidé chodí s bolestí a problémy, sem ale vyrážejí za zábavou a pohodově stráveným odpolednem. Jsem moc rád, že se každý rok najde celá řada zaměstnanců, kteří si i přes náročný nemocniční provoz najdou čas a ve svém volném čase akci pro děti a jejich rodiče připraví. Moc za to děkuji,“ hodnotil sobotní odpoledne ředitel nemocnice Petr Sládek.

Programem odpoledne provázel herec Slováckého divadla David Vaculík, pobavit dětské publikum přijelo Divadlo Scéna, které představilo pohádku Rákosníček a jeho rybník.

„Den pro rodinu je pro veřejnost zdarma, všechny ceny v losování, ale také odměny za splněné úkoly, se nám daří získat od sponzorů, kterým tímto děkujeme. Lidé nám ale i tak mohou přispět do kasiček u vchodu, dobrovolné vstupné opět využijeme na aktivity, spojené s naším celoročním projektem. Tím je v letošním roce Rok ženy. Získané prostředky tak nasměřujeme do modernizace porodnicko gynekologického oddělení,“ doplňuje ředitel nemocnice Petr Sládek.

Při sečtení výtěžku vstupného i sponzorských darů se nemocnici tentokrát podařilo získat bezmála padesát tisíc korun. Tyto prostředky mohou posloužit třeba k nákupu nového porodního lůžka.

 

ZPRÁVU ZPRACOVAL:
Mgr. Barbora Žáková | PR a marketing Uherskohradišťské nemocnice

VÍCE INFORMACÍ POSKYTNE:
Bc. Egon Havrlant | tiskový mluvčí Nemocnic Zlínského kraje

uhn-dpr-04.jpg
uhn-dpr-01.jpg
uhn-dpr-02.jpg
uhn-dpr-03.jpg
uhn-dpr-05.jpg
uhn-male-i-velke-bavilo-divadlo-scena-s-predstavenim-rakosnicek-a-jeho-rybnik.jpg
uhn-navstevnici-se-mohli-vyfotografovat-v-balonovem-kosi-a-soutezit-o-let-balonem.jpg
uhn-novinkou-byla-jizda-na-segway.jpg
uhn-presnou-musku-si-prichozi-otestovali-pri-shazovani-plechovek-proudem-vody-z-hasicskych-hadic.jpg
uhn-velky-zajem-byl-o-stanek-chirurgickeho-oddeleni.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.