Den kraje opět nabídne bohatý a pestrý program pro širokou veřejnost

  1.10.2012

ZLÍN – Jízda historickým i nejmodernějším vlakem, vstup zdarma do vybraných kulturních institucí, ochutnávka regionálních potravin, projížďka legendárním Baťovým výtahem či debata s hejtmanem Stanislavem Mišákem. To vše a ještě mnohem více čeká na všechny, kdo zavítají na již třetí ročník Dne kraje, který bude uspořádán v sobotu 6. října 2012 u příležitosti 12. výročí vzniku Zlínského kraje. Smyslem akce je představit lidem Zlínský kraj v jeho rozmanitosti.

Velká část programu Dne kraje se uskuteční v sídle Zlínského kraje, Baťově mrakodrapu. Po celý den budou před budovou i v ní vyhrávat hudebníci mnoha žánrů – od cimbálovek, přes dechovky až po swingový band. V Expozici ve II. etáži budovy budou připraveny prezentace Stavby roku, Lidové stavby roku, Strategické průmyslové zóny Holešov a 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Na stejném místě bude během dne probíhat vědomostní soutěž „Zlínský kraj známý i neznámý“. Před budovou a v její III. etáži se uskuteční ochutnávka a prodej nejlepších potravinářských výrobků Perla Zlínska 2012 a vín ze soutěže TOP Víno Slovácka. Mnoho návštěvníků jistě přiláká možnost projížďky tzv. Baťovým výtahem nebo pozorování slunce z terasy mrakodrapu pod dohledem pracovníků Hvězdárny Vsetín. Na terase proběhne i přednáška ředitelky Obuvnického muzea Miroslavy Štýbrové, která povypráví o baťovském Zlíně „trochu jinak“. Zájemci o setkání s hejtmanem Stanislavem Mišákem se budou moci zúčastnit moderované diskuze v zasedacím sále krajského zastupitelstva, během které bude možno klást panu hejtmanovi dotazy.

Bohatý program však bude připraven i mimo Zlín. Okružní jízdu po celém kraji se startem a cílem ve Valašském Meziříčí absolvuje nejen parní lokomotiva 433.002 „Matěj“ se soupravou historických vozů, ale také nejnovější vlaková souprava PESA LINK II „RegioShark“, což nabídne zajímavé srovnání moderní a dobové techniky na kolejích. V rámci Dne kraje bude vstup zdarma hned do několika kulturních zařízení. Konkrétně půjde o Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, Muzeum regionu Valašsko, Muzeum Kroměřížska, Krajskou galerii výtvarného umění ve Zlíně a Hvězdárnu ve Valašském Meziříčí. Milovníci turistiky zase ocení volné vstupné na rozhledny Doubrava, Brdo, Vartovna a Rovnina. Pro ty, co mají rádi putování na kolech, pak bude určen výlet s Kolotoulkařem Kamilem podél Baťova kanálu do Chřibů na rozhlednu Brdo.

Podrobný program Dne kraje včetně časového harmonogramu a jízdních řádů obou speciálních vlaků je možno najít na úvodní webové stránce Zlínského kraje (http://www.kr-zlinsky.cz/den-kraje-cl-1266.html).

  

Zpracoval: Jan Vandík

1. 10. 2012

Další informace:
Sýkorová Dvorníková Gabriela                        
tisková mluvčí                                                            
Krajský úřad Zlínského kraje                                        
577 043 190, 731 555 161                                            

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap