Den bude patřit hvězdárnám a planetáriím

15. 3. 2021

Den hvězdáren a planetárií proběhne v pátek 19. března v celém Česku. Hvězdárna Valašské Meziříčí při tom nebude chybět.

Letošní třetí ročník celostátní akce, jejímž cílem je přiblížit veřejnosti činnost hvězdáren a planetárií a přispět k popularizaci astronomie a příbuzných vědních oborů obecně, se vzhledem k pandemické situaci uskuteční pouze ve virtuálním prostoru.

„Pro zájemce jsme připravili pestrý on-line program,“ informuje Petr Zelený, jenž koordinuje účast valašskomeziříčské hvězdárny. „Od 17 hodin budou moci podniknout malou videoprocházku naším areálem. Na ni navážeme několika videi s ukázkami fyzikálních pokusů, jež připravujeme pro naše a slovenské školáky. Závěrečnou krátkou přednáškou připomeneme významný milník v dobývání vesmíru – první let člověka do vesmíru, od nějž 12. dubna uplyne 60 let.“

Lidé budou moci sledovat program valašskomeziříčské hvězdárny na jejím webu www.astrovm.cz – postačí kliknout na ikonu YouTube na titulní straně, v pravé záložce dole. Účast na akci pořádané Asociací hvězdáren a planetárií považuje ředitel hvězdárny za samozřejmou. „Jsou to instituce, které zajišťují nejen vzdělávání a popularizaci, ale svým způsobem i zábavu a zážitky,“ dodává Libor Lenža.

 

Poznámka: Snímky jsou z přípravy videoprocházky areálem hvězdárny a pocházejí z jejího archivu. Na snímcích 1–4 je odborný pracovník hvězdárny Tomáš Pečiva, na fotografiích 5 a 6 jeho kolega Jiří Srba. 

 

 

Josef Beneš

pracovník pro vztah s veřejností

tel. 728 245 872

den-bude-patrit-hvezdarnam-a-planetariim-1.jpg
den-bude-patrit-hvezdarnam-a-planetariim-2.jpg
den-bude-patrit-hvezdarnam-a-planetariim-3.jpg
den-bude-patrit-hvezdarnam-a-planetariim-4.jpg
den-bude-patrit-hvezdarnam-a-planetariim-5.jpg
den-bude-patrit-hvezdarnam-a-planetariim-6.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap