Den architektury představí funkcionalistické stavby Vsetína

  27.9.2021
Den architektury představí funkcionalistické stavby Vsetína

Mezinárodní festival Den architektury zavítá v sobotu 2. října do Vsetína. Účastníci se vydají v doprovodu známých architektů Jana Chlápka a Libora Sošťáka za významnými funkcionalistickými stavbami ve městě. Součástí akce je i projekce filmu Kiruna – překrásný nový svět, která se uskuteční na zámku Vsetín.

Den architektury proběhne od 1. do 7. října na stovkách míst po České republice a na Slovensku. Jeho cílem je propagace architektury a představení konkrétních staveb i jejich autorů v širších souvislostech.

Na Vsetíně se organizátoři rozhodli připomenout osobnost a dílo významného architekta Ludvíka Hilgerta. V doprovodu Jana Chlápka a Libora Sošťáka se vydáte na komentovanou procházku města, která začne ve 14 hodin u nejznámější Hilgertovy vsetínské stavby – mateřské školy v ulici Kobzáňova (na historickém snímku). „Tuto kulturní památku si prohlédneme nejen zvenku, ale v duchu motta letošního ročníku festivalu ,Hurá dovnitř!´ se budeme moci výjimečně podívat i do interiéru. Účastníci se během prohlídky dozví zajímavé informace z historie i osobní zkušenosti z rekonstrukce objektu, která proběhla v roce 2010,“ sdělil jeden z dvojice průvodců architekt Jan Chlápek. Není to ale jediný objekt, kam se podíváte. V plánu procházky je například i prohlídka budovy banky na Dolním náměstí.

Součástí akce je i projekce filmu Kiruna – překrásný nový svět, jež se uskuteční od 17 hodin na zámku Vsetín. Vstup je zdarma. Další podrobnosti najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz.

 

Foto archiv Muzea regionu Valašsko

 

 

 

 

Jiří Koňařík

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690, 605 509 928

 

www.muzeumvalassko.cz

Facebook / Instagram @muzeumregionuvalassko

 

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky